Tulemused
PÕHJA SUUSAALADE MM:
Murdmaasuusatamine
Meeste 50 km (v):
1. Petter Northug (Norra) 1:59.38,1
2. Maksim Võlegžanin (Venemaa) +0,7
3. Tobias Angerer (Saksamaa) +2,0
...
10. Aivar Rehemaa (Eesti) +9,2
Naiste 30 km (v):
1. Justyna Kowalczyk (Poola) 1:16.10,6
2. Jevgenija Medvedeva (Venemaa) +8,8
3. Valentina Ševtšenko (Ukraina) +9,3
...
35. Tatjana Mannima (Eesti) +5.22,6
Meeste 4x10km teatesõit:
1. Norra (Eldar Rönning, Odd-Björn Hjelmeset, Tore Ruud Hofstad ja Petter Northug) 1.41.50,6
2. Saksamaa (Jens Filbrich, Tobias Angerer, Franz Göring ja Axel Teichmann) +2,6
3. Soome (Matti Heikkinen, Sami Jauhojärvi, Teemu Kattilakoski ja Ville Nousiainen) +43,9
...
8. Eesti (Jaak Mae, Andrus Veerpalu, Kaspar Kokk, Aivar Rehemaa) +2.43,8
Naiste 4x5 km teatesõit:
1. Soome (Pirjo Muranen, Virpi Kuitunen, Riitta-Liisa Roponen, Aino-Kaisa Saarinen) 54.24,3
2. Saksamaa (Katrin Zeller, Evi Sachenbacher-Stehle, Miriam Gössner, Claudia Nystad) +13,0
3. Rootsi (Lina Andersson, Britta Norgren, Anna Haag, Charlotte Kalla) +13,4
...
15. Eesti (Kaija Udras, Triin Ojaste, Tatjana Mannima, Kaili Sirge) +3.45,7
Meeste sprinditeade:
1. Norra (Johan Kjölstad, Ola Vigen Hattestad)
2. Saksamaa (Tobias Angerer, Axel Teichmann)
3. Soome (Ville Nousiainen, Sami Jahojärvi)
...
8. Eesti (Aivar Rehemaa, Andrus Veerpalu)
Naiste sprinditeade:
1. Soome (Aino-Kaisa Saarinen, Virpi Kuitunen)
2. Rootsi (Anna Olsson, Lina Andersson)
3. Itaalia (Marianna Longa, Arianna Follis)
...
12. Eesti (Kaija Udras, Kaili Sirge)
Meeste sprint:
1. Ola Vigen Hattestad (Norra) 3.00,8
2. Johan Kjölstad (Norra) +0,4
3. Nikolai Morilov (Venemaa) +1,0
...
7. Anti Saarepuu (Eesti)
25. Peeter Kümmel (Eesti)
39. Timo Simonlatser (Eesti)
46. Priit Narusk (Eesti)
Naiste sprint:
1. Arianna Follis (Itaalia) 2.39,3
2. Kikkan Randall (USA) +0,6
3. Pirjo Muranen (Soome) +0,7
...
22. Kaija Udras (Eesti)
34. Kaili Sirge (Eesti)
37. Triin Ojaste (Eesti)
Meeste 30 km suusavahetusega sõit:
1. Petter Northug (Norra) 1:15.52,4
2. Anders Södergren (Rootsi) +3,1
3. Giorgio Di Centa (Itaalia) +11,9
...
19. Andrus Veerpalu +42,2
29. Aivar Rehemaa +1.31,9
37. Jaak Mae +2.36,3
Kaspar Kokk katkestas
Naiste 15 km suusavahetusega sõit:
1. Justyna Kowalczyk (Poola) 40.55,3
2. Kristin Störmer Steira (Norra) +1,7
3. Aino Kaisa Saarinen (Soome) +8,0
...
46. Tatjana Mannima (Eesti) +4.37,6
61. Laura Rohtla (Eesti) +8.17,9
Meeste 15 km (kl):
1. Andrus Veerpalu (Eesti) 38.54,4
2. Lukas Bauer (Tšehhi) +6,3
3. Matti Heikkinen (Soome) +16,4
...
5. Jaak Mae (Eesti) +30,7
39. Aivar Rehemaa (Eesti) +2.43,6
57. Algo Kärp (Eesti) +4.32,2
Naiste 10 km (kl):
1. Aino Kaisa Saarinen (Soome) 28.12,8
2. Marianna Longa (Itaalia) +4,2
3. Justyna Kowalczyk (Poola) +11,5
...
41. Tatjana Mannima (Eesti) +3.06,1
54. Kaija Udras (Eesti) +3.58,1
58. Laura Rohtla (Eesti) +4.13,3
Kahevõistluse meeskonnavõistlus:
1. Jaapan (Yusuke Minato, Taihei Kato, Akito Watabe, Norihito Kobayashi) 48.32,3
2. Saksamaa (Ronny Ackermann, Eric Frenzel, Björn Kircheisen, Tino Edelmann) sama aeg
3. Norra (Mikko Kokslien, Petter Tande, Jan Schmid, Magnus Moan) +3,6
...
9. Eesti (Kail Piho, Aldo Leetoja, Karl August Tiirmaa, Kaarel Nurmsalu) +5.19,2
Kahevõistluse sprint:
1. Bill Demong (USA) 23.36,6
2. Björn Kircheisen (Saksamaa) +12,8
3. Jason Lamy Chappuis (Prantsusmaa) +31,4
...
40. Kail Piho (Eesti) +3.36,0
49. Aldo Leetoja (Eesti) +5.15,2
50. Kaarel Nurmsalu (Eesti) +5.15,6
52. Karl August Tiirmaa (Eesti) +5.38,9
Kahevõistluse tavadistants:
1. (1) Todd Lodwick (USA)
2. (3) Jan Schmid (Norra) +13,0
3. (15) Bill Demong (USA) +33,5
...
22. (11) Aldo Leetoja +2.51,4
35. (31) Kaarel Nurmsalu +4.11,0
39. (22) Karl August Tiirmaa +4.26,2
44. (54.) Kail Piho +4.59,8
Kahevõistluse ühisstart
1. Todd Lodwick (USA
2. Tino Edelmann (Saksamaa)
3. Jason Lamy Chappuis (Prantsusmaa)
...
35. Aldo Leetoja (Eesti)
48. Kaarel Nurmsalu (Eesti)
49. Kail Piho (Eesti)
55. Karl-August Tiirmaa (Eesti)
Suusahüpped
Meeskonnavõistlus:
1. Austria 1034,3 punkti
2. Norra 1000,8
3. Jaapan 981,2
Meeste suure mäe hüpped:
1. Andreas Küttel (Šveits) 141,3 punkti
2. Martin Schmitt (Saksamaa) 140,9
3. Anders Jacobsen (Norra) 139,5
Meeste väikese mäe hüpped:
1. Wolfgang Loitzl (Austria) 282 punkti
2. Gregor Schlierenzauer (Austria) 275p
3. Simon Ammann (Šveits) 274,5p
Naiste väikese mäe hüpped:
1. Lindsey Van (USA) 243,0 punkti
2. Ulrike Grässler (Saksamaa) 239,0p
3. Anette Sagen (Norra) 238,5p
LASKESUUSATAMISE MM:
Meeste 4x7,5 km teatesõit:
1. Norra 1:08.04,1 (2+9)
2. Austria +12,6 (0+7)
3. Saksamaa +32,7 (0+10)
...
14. Eesti +4.11,1 (2+9)
Naiste 12,5 km ühisstart:
1. Olga Zaitseva (Venemaa) 34.18,2 (2)
2. Anastasiya Kuzmina (Sloveenia) +7,5 (2)
3. Helena Jonsson (Rootsi) +12,3 (2)
Naiste 4x6km teatesõit:
1. Venemaa 1:13.12,9 (0 trahviringi + 9 varupadrunit)
2. Saksamaa +1.15,1 (3+14)
3. Prantsusmaa +1.27,5 (1+13)
...
14. Eesti +7.47,7 (2+7)
Meeste 15 km ühisstart:
1. Dominik Landertinger (Austria) 38.32,5 (3 möödalasku)
2. Cristoph Sumann (Austria) +8,9 (3)
3. Ivan Tšerezov (Venemaa) +13,9 (2)
Segateatesõit, 2x6km + 2x7,5km:
1. Prantsusmaa 1:10.30 (0 trahviringi + 6 varupadrunit)
2. Rootsi +6,2 (0+3)
3. Saksamaa +9,0 (0+11)
...
13. Eesti +3.48,2 (1+19)
Naiste 15 km:
1. Kati Wilhelm (Saksamaa) 44.03,1 (1 möödalask)
2. Teja Gregorin (Sloveenia) +39,5 (1)
3. Tora Berger (Norra) +46,5 (1)
...
61. Sirli Hanni (Eesti) +7.32,8 (3)
66. Kadri Lehtla (Eesti) +8.06,3 (5)
77. Eveli Saue (Eesti) +10.07,8 (8)
85. Jana Mintsenkova (Eesti) +11.27,9 (1)
Meeste 20 km:
1. Ole Einar Björndalen (Norra) 52.28,0 (3 möödalasku)
2. Christoph Stephan (Saksamaa) +14,1 (1)
3. Jakov Fak (Horvaatia) +17,1 (1)
...
45. Martten Kaldvee (Eesti) +4.23,3 (0)
68. Roland Lessing (Eesti) +6.27,2 (7)
82. Indrek Tobreluts (Eesti) +8.02,0 (8)
Priit Viks (Eesti) katkestas.
Meeste 12,5 km jälitussõit:
1. Ole Einar Björndalen (Norra) 31.46,7 (4 möödalasku)
2. Maksim Tšudov (Venemaa) +41,7 (3)
3. Alexander Os (Norra) +52,8 (3)
Naiste 10 km jälitussõit:
1. Helena Jonsson (Rootsi) 34.12,3 (2 möödalasku)
2. Kati Wilhelm (Saksamaa) +18,3 (6)
3. Olga Zaitseva (Venemaa) +24,1 (6)
...
32. Eveli Saue (Eesti) +3.45,3 (4)
42. Kadri Lehtla (Eesti) +4.45,0 (6)
56. Sirli Hanni (Eesti) +7.15,4 (5)
Naiste 7,5 km sprint:
1. Kati Wilhelm (Saksamaa) 21.11,1 (0 möödalasku)
2. Simone Hauswald (Saksamaa) +9,9 (0)
3. Olga Zaitseva (Venemaa) +27,1 (0)
...
28. Kadri Lehtla (Eesti) +2.13,7 (0)
51. Eveli Saue (Eesti) +3.04,0 (3)
59. Sirli Hanni (Eesti) +3.30,5 (2)
Meeste 10 km sprint:
1. Ole Einar Björndalen (Norra) 24.16,5 (2 möödalasku)
2. Lars Berger (Norra) +1,2 (2)
3. Halvard Hanevold (Norra) +12,5 (0)
...
51. Priit Viks (Eesti) +2.37,7 (2)
65. Indrek Tobreluts (Eesti) +3.07,9 (4)
68. Roland Lessing (Eesti) +3.12,4 (4)
71. Kauri Kõiv (Eesti) +3.15,8 (4)