See mäng saab olema tõeline proovikivi maailma absoluutse tipuga ja geimi võit oleks ime. Holland on Budapestis geimide ja punktide osas olnud väga „kitsi”. Ühtegi geimi ei ole EM-il veel kaotatud, avavoorus loovutati Rumeeniale 48 silma (21, 18, 9), seejärel C-grupi teiseks soosikuks peetud Aserbaidžaanile 61 (15, 23, 23) ja täna Horvaatiale 57 (16, 18, 23).

Andrei Ojamets, Mihkel Sagar

Hollandi võistkond on pikk ja võimas, aga ka tehniliselt heal tasemel. Tänase koosseisu keskmine pikkus näiteks oli 190 sentimeetrit, Eesti eilsel algkoosseisul kõigest 180. Seega kindlasti on vastas meil väga kõrge blokk.

Teises tänases C-grupi matšis läksid vastamisi Ungari ja Aserbaidžaan, kellel mõlemal oli siiani üks võit. Aserbaidžaan oli täna parem 3:0.

Gruppi juhib kolme võiduga Holland, Rumeenia ja Aserbaidžaan jagavad kahe võiduga teist kohta. Eestil on kirjas kolm kaotust, Ungarile jäädi alla kuivalt, Horvaatiale ja Rumeeniale 1:3.