Arvestus algab detsembrist 2007, viimati tegi ta seda Venemaa meistrivõistluste teise vooru (31. okt) mängus Kaliningradi Dünamo/Jantariga, kuigi vahetati platsile alles kolmandas geimis seisul 1:4. Vähem kui kolme geimiga kogus ta 25 punkti, aidates tiitlikaitsja võidule 3:2, kirjutab volley.ee.

Palju ei puudunud siiski, et mängu võitnuks kaliningradlased eesotsas Egiptuse koondislase Ahmed Salahiga (samuti 25 p). Eelmiste meistrivõistluste kümnes juhtis viimases geimis osalt varumeestega alustanud Zeniidi vastu 14:13 ja omas ka ründepalli. Kolm viimast punkti kanti siiski Zeniidi arvele.

Meenutagem eufooriata, et samad Kaliningradi mehed kaotasid kaks kuud tagasi Eesti koondisele treeninguõhkkonnas kaks korda 0:4 - tookord küll ilma egiptlase ja peatreenerita, lihased kangisaalis treenimisest tuimavõitu. Vähemasti suutsid eestlased tõestada, et nad pole dünamolastest kehvemad. Venemaa meistrivõistluste avaoorus kaotas Dünamo/Jantar võõrsil Kranodari Dünamole (eliitdivisjoni uustulnuk) neljas geimis, kahe geimivõidu eest mängus Zeniidiga saadi tabelisse esimene punkt.

Venemaa 20. meistrikulla peapretendendiks peetakse praegu seisuga Kaasani Zeniiti, muud värvi medalit pakutakse Belgorodi Lokomotiivile (tänavune hõbe), Moskva Dünamole (pronks), aga peaaegu samasse klassi kuuluvaks peetakse ka Novosibirski Lokomotiivi, Odintsovo Iskrat, Novõi Urengoi Fakelit, Jaroslavli Jaroslavitšit. Paljud mängijad on klubi vahetanud, väga nimekaid mehi on suutnud sisse osta ka eeldatavad autsaiderid.

Kahe võiduga alustas Venemaa meistrivõistlusi Novosibirski Lokomotiiv, kus lööb palli Tuomas Sammelvuo. Raudteeklubi rööpaseadja (sidemängija) Aleksandr Butko on jõudnud juba soomlase „meeskonna hingeks" nimetada (volley.ru) ja rõõmustab, et Kaliningradis mängides õppinud Sammelvuo soravalt vene keelt rääkima. „Ikkagi vene mentaliteediga inimene," arvab Butko teadvat.