VIDEO | Maailmameister sai võrkpalli MMil üllatuskaotuse, serblane kordas võimsat punktirekordit


Poola meeskond mängus Argentinaga
Poola meeskond mängus ArgentinagaFoto: Lukasz Sobala, imago/Newspix

VIDEO | Võrkpalli MMil kaotas valitsev maailmameister Poola üllatuslikult 2:3 Argentinale (otsustav sett 14:16). Täisedu ehk kuue võiduga jätkajaid on veel kaks - USA ja Itaalia.

Poola juhtis seejuures otsustavat setti 14:11, kuid ei suutnud ühtegi matšpalli realiseerida ja kaotas viis pallivahetust järjest.

Eelmise MMi neljas meeskond Prantsusmaa kaotas H-alagrupis 2:3 Serbiale (otsustav sett 16:18) ja nende saldoga (3 võitu - 3 kaotust, 12 punkti) on edasipääsuvõimalused veel äärmiselt teoreetilised, sest viie võiduga jätkavatel Poolal ja Serbial on vastavalt 16 ja 14 punkti. Argentina (8) on vaatamata eilsele üllatusvõidule kindlalt viimane.

Serblane Aleksandar Atanasijevic tõi prantslaste vastu koguni 38 punkti ja kordas MMi punktirekordit, mis püsib 2006. aastast puertoriikolase Hector Soto käes.

Itaalia alistas edasipääsulootused kaotanud Soome kindlalt 3:0 ning juhib E-gruppi kuue võidu ja 18 punktiga. Venemaal, kes võitis Hollandit 3:0, on 13 ja hollandlastel 11 punkti.

Täiseduga on ka USA meeskond - viimati alistasid ameeriklased Kanada 3:1. 16 punkti kogunud USA-le järgnevad G-grupis Bulgaaria (12) ja Iraan (11).

F-alagrupi liider on viimati Austraaliat 3:0 nahutanud olümpiavõitja Brasiilia 14 punktiga. Sloveenial on teisena 12 ja Belgial kolmandana 10 punkti.