Venemaa paari alistanud Nõlvak - Tiisaar võitsid MK-etapil alagrupi


Rannavolle
Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar.Foto: Rauno Volmar

Eesti rannavõrkpalliduo Kusti Nõlvak - Mart Tiisaar osaleb maailma karikasarja etapil Türgis Mersinis, kus jõuti kahe kvalifikatsiooniringi võidu järel põhiturniirile. Põhiturniiril saadi oma alagrupis kaks võitu ning pääseti otse põhiturniiri teise ringi.

Eestlased kuulusid põhiturniiril E-alagruppi ja avakohtumine Šveitsi duo Nico Beeleri - Marco Krattigeri vastu võideti 2:0 (21:19, 21:11). Järgmisena mindi vastamisi Venemaa paari Ilja Lešukovi - Konstantin Semjonoviga, kes alistasid alagrupi esimeses mängus samuti 2:0 hollandlased Dirk Boehle ja Steven van de Velde. Alagrupi esimeste mängude võitjad kohtusid seejärel omavahel ja kaotajad omavahel, kirjutab volley.ee.

Nõlvak ja Tiisaar suutsid 40 minutit kestnud mängus venelaste vastu saada kirja raske 2:1 (21:18, 7:21, 15:11) võidu ning võitsid seega alagrupi. Eestlased jõudsid sellega otse põhiturniiri teise ringi ning ootavad oma vastast esimesest ringist. Teise ringi mängud peetakse 5. mail.

Kvalifikatsiooni avaringis kohtusid Nõlvak ja Tiisaar Taani paari Daniel Jonasseni ja Morten Overgaardiga. Selle kohtumise võitsid eestlased 2:0 (21:13, 21:18). Järgmise kvalifikatsiooniringi vastaseks olid hispaanlased Raul Mesa ja Christian Garcia ning selle mängu võitsid Nõlvak -Tiisaar samuti 2:0 (22:20, 21:17) ning sellega tagati koht põhiturniirile.

Mersini turniir on tugevuselt kolme tärni turniir.