Tuletagem meelde: mängitakse neljas kolmeliikmelises grupis, poolfinaali kvalifitseerub vaid grupi parim. Paremuselt teine jätkab mänge 5.-8. kohale ja kolmas 9.-12. kohale, kirjutab Volley.ee.

USA võitis eile Prantsusmaa 3:0, Serbia – Argentiina 3:1, Brasiilia – Tšehhi 3:2 ja Bulgaaria – Hispaania 3:1. Kõige kiiremini lõppes mõneti üllatuslikult esimene kohtumine, kus võinuks eeldada tulisemat taplust. Aga olümpiavõitjad Ameerikast andsid kolme geimiga ära vaid 16, 14 ja 23 punkti. MM-iks kehvalt valmistunud olümpiavõitjad kosuvad turniiri käigus.

Prantsuse meeskonna kapteni Guillaume Samica sõnul mänginud jänkid uskumatult hästi, prantslastel endil aga andnud kõvasti tunda põhiründaja Antonin Rouzier` ja parima libero Hubert Henno eemalejäämine. Aga Samica tõi välja tõi ka isiklikud vead: „Sellises MM-i staadiumis ei tohi nii palju eksida.“ Peatreener Philippe Blain jagas kapteni arvamust: „Olen pettunud, tegutsesime dramaatliselt alla oma tehnilist taset.“

USA meeskonna kapten William Priddy tähtsustas head starti: „Alustasime parimal võimalikul moel.“ Peatreener Alan Knipe märkis arengut meeskonnatöös: „Mängisime kindlasti paremini kui turniiri alguses, iga päevaga läheme stabiilsemaks. Püüame taset hoida.“

Ameeriklased on varemgi tõkete kolinal startinud ja võitjana finišilindile viskunud.

Täna peetakse Roomas ülioodatud kohtumine USA ja Itaalia vahel. Knipe üritas väljakuperemehi uinutada: „Itaallased on kindlasti eelistatud olukorras, pealegi on koondises tagasi vajalikud mehed, kes suvel Maailmaliigas ei mänginud.“ Ilmselt pidas jänkide juhendaja silmas kogenud Alessandro Feid (32) ja Luigi Mastrangelot (35), aga ka sidemängija Valerio Vermigliot (34), kes kõik kaugeltki igal võistlusel koondisse ei kuulu. Peatreener Andrea Anastasi tunneb „vanamehi“ hästi, ta on nendega koos mänginud.

Pika lahingu pidasid maailmameister Brasiilia ja üllatavalt hea mänguga 12 hulka pääsenud Tšehhi meeskond. Tšehhid läksid 2:1 juhtima, mänguvõidule päris lähedale siiski jõudmata. Neljandas, eriti aga viiendas geimis panid favoriidid oma oskused järsult maksma.

Giba, brasiillaste kapten, kes ise vaid korraks platsil käis, tunnistas: „Mäng kujunes meie jaoks keeruliseks, aga alates neljandast geimist otsustasid kogemused.“

„Tšehhid mängisid targalt, tehniliselt ja taktikaliselt hästi, vahetused olid õigeaegsed,“ kiitis Brasiilia meeskonna peatreener Bernardo Rezende, „meie läksime vahepeal liigselt pingesse, aga viiendas geimis näitasime juba turniiri parimat mängu.“

Väsinud tšehhid kohtuvad täna sakslastega, kes on kaks päeva järjest puhanud. Kolmapäeval jääb grupi lõppseis brasiillaste ja sakslaste otsustada.

Nagu arvata oli, tegid kogenud Serbia mängijad tuule alla Argentiina noorele koosseisule. Kümme aastat tagasi Jugoslaavia koondisega olümpiavõitjaks kroonitud sidemängija Nikola Grbic (37) on koos Ivan Miljkoviciga (31, eile temalt 20 punkti) endiselt asendamatud. Grbic kiitis Tšehhi ja Argentiina meeskonda: „Nemad on selle MM-i ilmutused. Meil on palju kogemusi, see tegigi täna vahe sisse.“

Argentiinlaste peatreener Javier Weber pole positiivsust minetanud: „Oleme mänginud hea MM-i ja ootame nüüd venelasi. Venemaa sobib meile.“ See mäng peetakse täna.