Skandaalne uuring tehti ümber: võrkpall ei ole enam kõige nakkusohtlikum spordiala

 (54)
Credit 24, võrkpall, saaremaa, jelgava, biolars
Võrkpalli puhul on kõige nakkusohtlikum tegevus grupikallid, aga neist saab lihtsa vaevaga hoiduda.Foto: Irina Mägi

Itaalias laineid löönud uuring, mille järgi oli võrkpall kõige nakkusohtlikum spordiala, tehti ümber. Nüüd on tulemused teistsugused.

Itaalia olümpiakomitee poolt tellitud Torino polütehnikumi esialgne uuring avaldati andmete põhjal, mis põhinesid alaliitude subjektiivsetel hinnangutel. Iga alaliit koostas ise oma ekspertidest komisjoni ja hindas etteantud küsimustele vastates ala nakkusohtlikkust.

Nädalapäevad hiljem võeti uuringust subjektiivsus välja ja uute tulemuste järgi on võrkpall koroonaviiruse leviku ohu osas viiendas riskiklassis ehk keskmise riskiga alade seas.

Ohtlikumad on näiteks kesk- ja pikamaajooksud (jooksud, kus sportlased pole eraldi radadel), purjetamine, jalgpall, ragbi, korvpall ja vehklemine.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!