Saaremaal käinud Milano võrkpalliklubi mängija oli mitu nädalat haige: tundsin ennast nagu vangis

 (50)
Saaremaa vk, Milano powervolley teine kohtumine
Linus Weber (nr 12).Foto: Irina Mägi

Märtsis Eestis Saaremaa-mängudega kurikuulsaks saanud Milano Powervolley võrkpalliklubi mängija Linus Weber rääkis Saksamaa meediale oma karantiinikogemusest, mis kõige meeldivam ei olnud.

20-aastane Weber positiivset koroonaviiruse testi ei andnud, aga enda sõnul oli ta mitu nädalat haige, sakslast kimbutas angiin ja enam kui 39-kraadine palavik.

Koroonakriisi tõttu arst tema juurde ei jõudnudki, suhtlus käis telefoni teel. Toidukottide eest hoolitses klubi, need toodi talle ukse ette.

"See oli raske aeg. Ikkagi üksinda võõras riigis karantiinis olla. Ainuke kontakt välismaailmaga oli telefon. Minu Milano kortermaja esimese korruse akendel olid trellid ees, tundsin, nagu oleksin vangis," rääkis nüüdseks kodumaale jõudnud Weber väljaandele Thüringer Allgemeine.

"On vaja rohkelt vaimset tugevust, et sellest seisust välja tulla. Sel ajal polnud veel hooaeg ka ametlikult läbi, keegi ei teadnud, mis saab. Kui kriisi pole, on Milano muidugi suurepärane linn elamiseks," lausus ta.

Sõna sai ka Weberi ema Cordula Just.

"Emana tegi Linuse olukord mulle haiget. Ta ei ole kunagi vaimselt nii raskes seisus olnud. Lausa kartsin tema pärast. Tahtsime perega talle telefoni teel kinnitada, et ta ei ole üksi," ütles ta.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!