Olümpiaalaks pürgiva lumevõrkpalli EM-il jõudsid medalini nii Läti kui ka Leedu


Leedulannad Eva Dambauskaite ja Monika Povilaityte tähistamas lumevõrkpalli EM-tiitlit.
Leedulannad Eva Dambauskaite ja Monika Povilaityte tähistamas lumevõrkpalli EM-tiitlit.Foto: Roman Kruchinin, Sputnik/Scanpix

Austrias jõudis pühapäeval lõpule esimesed CEV-i egiidi all toimunud Euroopa meistrivõistlused lumevõrkpallis. Medalirõõmu jagus ka Lätile ja Leedule. Leedukad jõudsid poodiumile seejuures nii naiste kui ka meeste konkurentsis.

Osales 24 mees- ja 24 naispaari, nende seas palju rannavõrkpallis omale nime teinud mängijaid. Meistriks tulid Leedu ja Venemaa võrkpallurid, kirjutab volley.ee.

Meeste turniiri läbisid võidukalt Ruslan Dajanov – Tarass Mõskiv, tõestades, et tänavu saavutatud esikoht vastloodud Eurotouri kolmel etapil polnud juhus. Finaalis alistas Venemaa paar Becker - Schröderi (Saksamaa) 3:0 (14:12, 17:15, 11:9). Pronksmedaliga naasid Leetu Kazdailis – Rumsevičius.

Naiste EM-kuld kuulus Leedu esipaarile Dumbauskaite – Povilaityte 3:2 finaalivõiduga Eryildiz - Vence (Türgi) üle. Pronks kuulus Lece – Liepinlauskale (Läti).

Veebruaris toimunud Pyeongchangi taliolümpiamängudel demonstreeriti lumevõrkpalli uue potentsiaale taliolümpiamängude alana. Siiski ei ole veel paika pandud, mis ajaks soovitakse olümpiale jõuda.