Koroonaviirus sai kätte ka võrkpallimaailma superstaari

 (6)
Koroonaviirus sai kätte ka võrkpallimaailma superstaari
Earvin Ngapeth (vasakul)Foto: Imago Sport/Scanpix

Koroonaviirusesse on teiste spordimaailma tähtede seas nakatunud Prantsuse võrkpallistaar Earvin Ngapeth.

Teisipäeval vahendas Venemaa meedia, et Kaasanis tuvastati esimene koroonajuhtum ning selleks osutus Prantsusmaa kodanik, kelle nime ei avalikustatud. Kaasani Zeniidi klubi direktor Oleg Brõzgalov kinnitas täna, et tegemist on nende meeskonna nurgaründaja Ngapethiga, kes viibib hetkel haiglas.

"Pärast Venemaa meistrivõistluste põhihooaega anti meie mängijatele mõned päevad puhkust, mille Ngapeth veetis oma kodumaal. Ta naasis Kaasanisse öise lennuga. Järgmisel hommikul võttis ta ühendust klubi arstiga, kurtes külmetuse sümptomeid. Arst käskis tal koju jääda, mitte kellegagi kokku puutuda ja helistada kiirabisse. Spetsiaalne kiirabibrigaad tuli Ngapethi koju ja viis ta nakkushaiguste kliinikusse," ütles Brõzgalov.

Ngapeth on hetkel arstide järelvalve all, ta tunneb end hästi ning tema tervis näitab paranemise märke.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!