Kaks aastat tagasi mängijakarjääri lõpetanud legendaarne Bulgaaria võrkpallur naaseb olude sunnil väljakule


Vladimir Nikolov
Vladimir NikolovKIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/SCANPIX

2016. aastal mängijakarjäärile joone alla tõmmanud Bulgaaria võrkpallur Vladimir Nikolov, kes on viimased kaks aastat olnud Bulgaaria meeskonna Sofia Levski presidendiks ja peatreeneriks, naaseb uuesti väljakule.

Nikolov tegi otsuse pärast seda, kui meeskonna kaks praegust diagonaalründajat vigastada said. Nikolov mängib Bulgaaria kõrgliigas esmakordselt pärast 2002. aastat, kui ta alustas oma rahvusvahelist karjääri.

"Meeskonna kokku panemisega on praegu raskusi," sõnas Nikolov. "Ainus variant oli otsida mängijaid välismaalt, kuid mulle meeldib probleeme lahendada meeskonnasiseselt. Ma võtan küll enda otsusega riski, aga pean siin kasutama kuulsa Vasil Levski sõnu: kui saan vigastada, kaotan vaid iseenda, aga kui võidan, võidab kogu meeskond. Mängin, kuni diagonaalründajad vigastusest paranevad."

Nikolov sattus mängijakarjääri jooksul ka Eestisse, kui tema toonane koduklubi Cuneo Bre Banca (Itaalia) läks 2010. aastal eurosarja kaheksandikfinaalis vastamisi Tallinna Selveriga.

Nikolov võitis Bulgaaria koondisega pronksmedali 2006. aasta maailmameistrivõistlustel ja 2009. aasta Euroopa meistrivõistlustel.