Eesti võrkpallimeeskond alustab Challenger Cupi Portugali vastu

 (1)
Võrkpalli koondise saabumine Tallinnasse
Eesti võrkpallikoondis.Foto: Madis Veltman

Kolmapäeval, 20. juunil alustab Eesti meeste võrkpallikoondis Portugalis Matosinhoses mänge FIVB Challenger Cupil, mille võitja teenib järgmiseks aastaks koha Rahvuste liigasse (endise nimega Maailmaliiga). Eesti teenis koha Challenger Cupile tänu Kuldliigas finaali jõudmisele nagu ka Tšehhi. Euroopast osaleb korraldajana veel Portugali koondis. Lisaks mängivad turniiril Tšiili, Kuuba ja Kasahstan, kes kvalifitseerusid teistest maailmajagudest.

Mängitakse kahes alagrupis, mõlema grupi kaks esimest pääsevad poolfinaali. Eesti alustab alagrupimänge kolmapäeval Eesti aja järgi kell 23.00 Portugali vastu, kellest eelmisel nädalal Kuldliiga finaalturniiri poolfinaalis 3:0 jagu saadi. 21. juunil kell 20.00 kohtutakse Kasahstaniga ning 22. juuni on puhkepäev. Poolfinaalid peetakse 23. juunil ning finaal ja pronksimäng 24. juunil.

Meeskonnaga sõitsid Portugali ka Kuldliiga finaalturniirilt tervisemurede tõttu puudunud Robert Täht ja Henri Treial, kes on viimased trennid kaasa teinud ning valmis mängima.

Eesti meeskonna peatreener Gheorghe Crețu usub, et kuigi Portugalist alles saadi jagu, pole vastaste kodusaalis midagi kergelt tulemas. "Portugal ja Kasahstan on tugevad tiimid, Portugal mängib kodupubliku ees ja usun, et nad on seal hoopis teistsugune meeskond kui Karlovy Varys. Nad võitlevad kindlasti meeletult ja tuleb raske mäng. Kasahstani kohta olen mõnda videot näinud, selles meeskonnas on ka venelasi tugevduseks võetud ja neid ei saa kindlasti alahinnata. See turniir on ju kõikide osalevate koondiste jaoks suur võimalus mängida kõige kõrgemal tasemel ning arvan, et kõik on näljased ja ihkavad võitu," kommenteeris juhendaja.

Seotud lood:

Kapten Kert Toobali sõnul saab esimese vastase Portugali puhul määravaks, kui palju suudavad eestlased vastaste staaride mängutuju rikkuda. "Kui Portugali niinimetatud staarmängijad on isuga asja kallal, siis on Portugal väga ebameeldiv meeskond. Kui nad aga jonnivad nagu Tšehhis, siis on teine asi. Kasahstani kohta palju ei tea, kunagi oleme nende vastu mänginud ja ka kaotanud, tegu on sellise nii-öelda Vene kooliga meeskonnaga. Varasemad mängud selle turniiril enam ei loe ja kõik algab otsast. Pidada tuleb neli mängu ja lihtne seal edu saavutada pole," rääkis Toobal.

Kasahhide üheks paremaks saavutuseks võib lugeda Aasia karikavõistluste kolmandat kohta. Aasia meistrivõistlustel on saadud kuus medalikomplekti, neist üks kuldne. Eesti kohtus Kasahstaniga viimati 2009. aastal, mil saadi 3:2 ja 3:0 võidud, aasta varem jäädi aga kasahhidele 1:3 alla.

Eesti koondise koosseis Challenger Cupil: Kert Toobal, Markkus Keel, Renee Teppan, Oliver Venno, Mart Naaber, Andri Aganits, Timo Tammemaa, Henri Treial, Karli Allik, Kristo Kollo, Robert Täht, Rauno Tamme, Rait Rikberg, Silver Maar.