Tänastes kolmanda ringi mängudes oli pinget täpselt 25 minuti jagu. Kuna Itaalia oli 0:3 kaotanud Serbiale ning Serbia omakorda sama skooriga Poolale, vajasid võõrustajad täna Poola vastu väga kindlat 3:0 võitu. Suure kohustusekoorma alla ei suutnud nad aga oma parimat mängu näidata, Poola seevastu hiilgas esimeses geimis koguni kuue blokiga. Geim võideti 25:14 ja sellega sai kõik selgeks: Poola võitis kolmanda ringi grupi, Itaalia langes välja. Võidetud geimi järel vahetas Poola peatreener Vital Heynen ootuspäraselt sisse vahetusmängijad, sest poolfinaal peetakse juba homme.

Itaalia madistas Poola vahetusmeestega kõvasti, kuid sai siiski lohutusvõidu: 14:25, 25:21, 18:25, 25:17, 15:11. Mõistagi ei lohutanud see võit tegelikult Itaalia meeskonda, kuid oli väikeseks lohutuseks 9000 pealtvaatajale, kes võõrustajaid toetama oli tulnud.

Päeva esimeses kohtumises polnud aga suurt midagi kaalul, nii USA kui ka Brasiilia olid pääsu poolfinaali kindlustanud. Brasiilia võitis mängu 25:20, 25:18, 25:19. Evandro tõi võitjatele 19 punkti, kaotajate poolel keegi kahekohalise numbrini ei jõudnudki. Mõlemad võistkonnad säästsid põhimehi.

Laupäeval kell 18 kohtuvad esimeses poolfinaalis Brasiilia ja Serbia, kell 21.30 lähevad teises vastamisi tiitlikaitsja Poola ja USA.