Võrkpallikoondislane Martti Juhkami pidi Saksamaale jääma: ministeeriumi teade tuli liiga hilja, ma ei oleks õigel ajal piirile jõudnud

 (14)
Võrkpalli EM Eesti vs Poola 13.09.2019
Martti Juhkami (keskel).Foto: Andres Putting

Veel paar päeva tagasi elas Eesti võrkpallikoondislane Martti Juhkami teadmises, et Saksamaalt Eestisse naasmisega pole kiiret.

Koroonaviiruse aina süveneva leviku tõttu sai aga selgeks, et on lausa väga kiire. Lõpuks pidi Juhkami vastu võtma otsuse, et jääb kuni olukorra rahunemiseni Saksamaale Friedrichshafenisse.

Saksamaa võrkpallihooaeg kuulutati reedel lõppenuks, aga Juhkamil oli vaja täna veel klubi kontoris käia. Lisaks võtnuks palju aega ka asjade autossepakkimine. Nii sai selgeks, et õigeks ajaks ta Saksamaa-Poola piirile ei jõua.

„Ma ei oleks tänase päeva jooksul piirist üle jõudnud. Kogu minu elu on autos. Mul oleks olnud vaja natuke varem teada, et on vaja kokku pakkida ja tulema hakata. (Välisministeeriumist) öeldi pühapäeva õhtul kell 23, et järgmisel päeval on ainuke võimalus üle saada. Mul ei olnud võimalik nii kiiresti oma asju kokku panna. Pealegi kulub mul piirini jõudmiseks 10 tundi. Paraku läks nii,“ selgitas nurgaründaja asjade käiku.

„Keegi ei oska öelda, millal uus võimalus Eestisse tulla tekkida võiks. Tuleb võtta päev korraga.“

Seotud lood:

Varjualusega Juhkamil probleeme pole - klubi maksab elamise kinni ja tänavale teda ei tõsteta.

Nii Eestis kui ka Saksamaal on lähipäevadel oodata liikumispiirangute karmistumist. Šveitsi piiri lähedal asuvas 60 000 elanikuga Friedrichschafenis on praegu veel üsna rahulik.

„Igas riigis läheb asi aina tõsisemaks, haigestunuid tuleb aina juurde. Tänavapildis praegu erilist vahet ei ole, võib-olla inimesi on natuke vähem kui tavaliselt. Aga koolid ja meelelahutusasutused on kinni ning inimeste kogunemisi üritatakse vältida. Vähemalt poeletid on täis, seda probleemi pole,“ kirjeldas Juhkami olukorda.

Kuigi hooaeg on läbi, saab Juhkami võrreldes näiteks Itaaliasse jäänud Eesti sportlastega hoopis paremates tingimustes treenida. Klubi kompleks on lahti, võimalik on kasutada ka jõusaali.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!