Võrkpalli karikavõistluste loos tõi juba kaheksandikfinaali esimese meistriliiga heitluse


Bigbank - Selver 27.04.17
Tartu Bigbanki mängijadFoto: Anni Õnneleid

Täna Eesti Võrkpalli Liidu kontoris toimunud 2017. aasta meeste karikavõistluste loosimise tulemusel kohtuvad Credit24 Meistriliiga klubid Järvamaa VK ja Bigbank Tartu juba sarja kaheksandikfinaalis.

Kokku asub tänavu karikajahile kümme meeskonda, kelle seas on kõik seitse Baltikumi võrkpalliklubisid ühendava Credit24 Meistriliiga Eesti võistkonda ja kolm esiliiga klubi.

Loosimisel olid asetusega võistkonnad mullused karikafinalistid Pärnu Võrkpalliklubi ja Selver Tallinn, kes said seega paigutuse erinevatesse tabelipooltesse ja tagasid ühtlasi automaatselt koha veerandfinaalis. Eelmisel aastal triumfeerinud Pärnu kohtub veerandfinaalis kaheksandikfinaalide põnevuspaari ehk meistrisarjas pallivate Bigbank Tartu ja Järvamaa Võrkpalliklubi duelli võitjaga. Sama tabelipoole teise poolfinalisti selgitavad meistriliigas mängiv TTÜ ja esiliigasse kuuluv LotusTimber / Neemeco SK.

Selver Tallinna veerandfinaalvastane selgub Credit24 Meistriliiga debütandi Saaremaa Võrkpalliklubi ja esiliiga võistkonna EMÜ SK vastasseisust. Neljas veerandfinaal on samuti meistri- ja esiliiga duell, kui vastamisi lähevad Rakvere Võrkpalliklubi ja TTÜ / Kiili.

Nii veerand- kui poolfinaalides selgub edasipääseja kahe mängu kokkuvõttes. Kui mõlemad võistkonnad võidavad ühe kohtumise, määrab edasipääseja punktide arv. Nagu ikka, 3:0 ja 3:1 edu annavad võitjale kolm ja kaotajale null punkti, 3:2 paremuse eest teenib võitja kaks ja kaotaja ühe punkti. Punktide võrdsuse korral mängitakse edasipääseja selgitamiseks kuldne geim. Finaalis selgub võitja ühe mänguga.

Kaheksandikfinaalide kohtumised peavad olema mängitud hiljemalt 23. oktoobriks, veerandfinaalid 27. novembriks ja poolfinaalid 18. detsembriks. Algava hooaja meeste karikavõitja selgub 29. detsembril.