Võimas mäng: Venno vedas Galatasaray raskest seisust CEV Cupi finaali!

 (2)
Eesti võrkpallikoondis kohtus Hollandiga
Oliver VennoFoto: Andres Putting

Eesti võrkpallikoondislane Oliver Venno ja tema koduklubi Istanbuli Galatasaray pidasid täna CEV Cupi poolfinaali kordusmängu Venemaa klubi Kemerovo Kuzbassiga. Avamängust oli Kemerovo meeskonnal kaasas 3:1 võit ja nii pidi Galatasaray täna võitma 3:0 või 3:1 ning seejärel olema parem ka kuldses geimis. Venno eestvedamisel seda ka suudeti ning nii mängib Galatasaray finaalis.

Istanbuli klubi kaotas täna esimese geimi 18:25, ent oli kolmes järgmises parem vastavalt 25:19, 25:21, 25:17 ning nii pidi finaali pääseja otsustama kuldne geim, kirjutab volley.ee. Selleski suutis Galatasaray parem olla 15:10 ja jõudis seega finaali.

Eestlasest diagonaalründaja panustas võitu koguni 33 punkti (+26) ja oli sellega kohtumise resultatiivseim. Ta realiseeris rünnakuid 52-protsendiliselt (60st 31), 2 silma lisandus blokiga. Avamängus tõi Venno samuti üleplatsimehena 20 punkti.

Teises poolfinaalis kohtuvad Piraeuse Olympicaos ja Trentino Itas, avamängu võitis 3:0 Trentino, kordusmäng peetakse täna hilisõhtul.

Veerandfinaalis oli Galatasaray üle Aalsti Lindemansist, eestlasest diagonaalründaja oli mõlemas kohtumises oma meeskonna resultatiivseim, tuues vastavalt 20 ja 19 punkti.