VIDEO | Mikrofon külge: kui tuliseks kujunesid Urmas Tali ja Avo Keele sõnavõtud tähtsate euromängude ajal?


Urmas Tali ja Avo Keel
Urmas Tali ja Avo KeelFoto: Võrkpalliliit/Siim Semiskar

Eesti spordimeedias tehakse suhteliselt harva dokumentaalfilme ja saateid, kus tutvutakse tippspordi köögipoolt. Tänaseks on valminud aga kaks pea pooletunnist minidokki, kus võeti luubi alla Saaremaa ja Pärnu Võrkpalliklubi siseelu tähtsatel euromängupäevadel.

Võrkpall24.ee ja Baltic Broadcastingu koostöös sündinud minidoki esimeses osas jälgitakse Saaremaa pooleteise nädala tagust euromängu Prantsusmaa tipu Poitiers’ga. Saates näidatakse, milline näeb välja mõlema meeskonna mängueelne treening ja millele keskendutakse videokoosolekul. Loo keskmes on aga Saaremaa peatreener Urmas Tali, kellele pandi mikrofon kogu mängu ajaks külge. Nii saab spordisõber haruldase ülevaate, millest, kuidas ja miks treener mängu ajal räägib.

Minidoki teises osas jälgitakse Pärnu meeskonda nende kodumängul tugeva Itaalia klubi Monzaga. Saate keskmes on sedapuhku kaks meest. Nii Pärnu mängijaid kui kontoriruumi tutvustab suurepärase huumorisoonega temporündaja Tamar Nassar, mängu ajal on aga taas keskendutud peatreeneri ehk Avo Keele jälgimisele. Kaadrisse sattus muuhulgas ka kohaliku võrkpalliaasta üks meeldejäävamaid hetki, kui Pärnu geimpalli ajal läksid nii Chizoba Neves Atu kui Ilja Kovalov koos palli lööma ja jätsid seetõttu hiilgava võimaluse kasutamata.

Seotud lood:

Täispikkuses minidokke saab vaadata Võrkpall24.ee lehelt.

Minidokkide treiler: