VIDEO: Kohila ja TTÜ sammusid võrkpalli Balti liigas kindlalt poolfinaali


TTÜ - Kohila VK
TTÜ/Tradehouse Foto: Ago Tammik

Reedel Tallinnas alanud naiste Balti liiga finaalturniiril murdsid Eesti võistkondadest veerandfinaalist edasi poolfinaali põhiturniiri kaks edukamat naiskonda Kohila Võrkpalliklubi ja TTÜ/Tradehouse. Kolmas Eesti esindus Tallinna Ülikool kaotas veerandfinaalis TTÜ-le ja alustab laupäeval viienda koha püüdmist.

Sarnaselt põhiturniiri mõlemale vastasseisule jäi ka veerandfinaalis eelmise hooaja finalistide duellis peale tiitlikaitsja Kohila Võrkpalliklubi, kes Achema naiskonnale üheski geimis üle 16 punkti ei loovutanud. Kohilannad liikusid edasi poolfinaali kindla 3:0 (16, 14, 16) võiduga. Rünnakuid 50-protsendiliselt (20-st 10) realiseerinud Kertu Laak panustas võitu 16 (+11) punkti. Kateryna Dudnikova assisteeris 13, Maarja Kerner 12 ja koguni seitse serviässa löönud Julija Mõnnakmäe 9 punktiga. Kohila naiskonna üleolekut kinnitavad ka kõik statistilised numbrid: rünnakuefektiivsus 49%-25%, pallingu vastuvõtt 61%-37%, blokipunktid 10-5 ja serviässad 13-6, kirjutab volley.ee.

Kohila Võrkpalliklubi järel põhiturniiril teise koha saavutanud TTÜ/Tradehouse kohtas koduselt konkurendilt Tallinna Ülikoolilt tõsist vastupanu vaid esimeses geimis, kus TLÜ asus 12:7 juhtima, kuid pidi siiski leppima 19:25 kaotusega. Teises ja kolmandas geimis võitis TLÜ favoriidi vastu vastavalt 16 ja 17 punkti. Ühtlaselt esinenud TTÜ naiskonna resultatiivseimateks kerkisid kaheksa punkti kogunud Mari Loorman, Triin Veideman ja Mari-Liis Graumann. Maali Kanemägi lisas 7 ning Renna Koha ja Erle Püvi võrdselt 6 silma. Tallinna Ülikooli mänguvankrit vedanud Raili Kont-Kontsoni arvele märgiti 15 ja Silja Ostrovi kontosse 8 punkti. Võistkondade selge erinevus tuli välja nii rünnakul (TTÜ 38%-TLÜ 28%) kui pallingu vastuvõtul (TTÜ 53%-TLÜ 30%). Pallingul kogusid võitjad kuus (9-3) ja blokis ühe (6-5) punkti enam.

Seotud lood:

Laupäeval toimuvates poolfinaalides kohtuvad kell 16 Lilleküla Gümnaasiumis Kohila Võrkpalliklubi ja Jelgava ning kell 18.30 TTÜ/Tradehouse ja Kaunas. 5.-8. koha eest heitlevad Tallinna Ülikool ja Babite ning Achema ja Zeltaleja. Mõlemale poolfinaalkohtumisele on võimalik kaasa elada interneti vahendusel.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN.

Kohila Võrkpalliklubi - Achema täispikkuses:
TTÜ/Tradehous - Tallinna Ülikool täispikkuses: