VIDEO ja FOTOD: TTÜ alistas põnevusfinaalis Kohila Võrkpalliklubi

TTÜ treener: naised on imeinimesed, neist on võimalik rohkem välja pigistada!
TTÜ - Kohila VK
TTÜ - Kohila VKFoto: Ago Tammik

Tiitlikaitsja TTÜ/Tradehouse alistas Pärnus peetud naiste karikavõistluste finaalis Kohila Võrkpalliklubi 3:2 ja tuli taas karikavõitjaks.

Kohila võitis avageimi 25:18, kuid teine ja kolmas kuulusid TTÜ-le 25:21 ja 25:23, kusjuures kolmandas geimis tuli pealinna naiskond välja kaotusseisust 17:23! Kohila viis neljanda geimi 25:20 võiduga mängu otsustavasse geimi, kuid selle võitis juba kindlalt TTÜ 15:10.

TTÜ liidriks oli mullu Kohila särki kandnud Mari-Liis Graumann 18 punktiga (kasutegur +12), Erle Püvi lisas 14 (+1) ja Reelika Raap 10 (-2) punkti. Kohila resultatiivseim oli ukrainlanna Katerina Dudnikova 19 silmaga (+11), Kerttu Laak ja Eliisa Peit assisteerisid 15 punktiga.

„Meil on äge punt lihtsalt! Tõeline võistkond, suure algustähega. Mis viga on minul treenerina jäneseid kübarast välja tõmmata, kui ka vahetusest on mängijaid võtta,“ kiitis TTÜ peatreener Marko Mett hoolealuseid ja hoidis ise madalat profiili. „Ma ei tähtsusta oma rolli. Tuletame meelde, et selle võistkonnaga on Tiit Kõiv (TTÜ praegune abitreener – M. R.) teinud juba kolm aastat tööd. Pole nii, et mina tulin ja tegin.“

Siiani treenis Mett mehi, olles Võru meeskonna treener. Pärast TTÜ naistega tegelemist on ta arvamus naiste võrkpalli suhtes muutunud. „Varem ütlesin meestele mõnikord, et ärge olge nagu naised. Nüüd tean, et meestel on tegelikult naistelt päris palju õppida. Naised on kohati imeinimesed, neilt annab rohkem välja pigistada. Nad kuulavad treenerit paremini. Mehed arvavad tihti, et teavad ise kõike kõige paremini,“ võrdles Mett, kelle arvates tuleb eelnenud kogemus praeguses töös kindlasti kasuks. „Meestetreeneri taustaga on hea naiste võrkpalli tulla – see on rohkem õhinapõhine ja emotsionaalsem. Mind paneb veidi imestama, et mõni asi, mida räägin, tuleb naistele üllatusena. Näiteks kuidas kaitses mängitakse. Meeste moodi naisi muidugi mängima panna ei saa, meil pole ju Hindrek Pulga moodi vasarat.“

Seotud lood:

Intervjuu Mari-Liis Graumanniga:

Finaal täispikkuses: