Venno võttis maailmameistrilt kaks geimi, sai eurosarjas hõbemedali ja oli mäekõrguse ülekaaluga turniiri suurim punktitooja

(1)
Oliver Venno (vasakul) blokeerimas Uroš Kovacevici rünnakut.cev.eu

Võrkpalli CEV Cupi finaalis kaotas Galatasaray koduväljakul Itaalia tippklubile Trentinole 2:3 ja kuna avamäng kaotati 0:3, siis jäädi kokkuvõttes teiseks.

Eesti koondise diagonaalründaja Oliver Venno võimas serviseeria tõmbas Türgi meeskonna avageimi alguses hästi käima ja võitluslik esitus väga emotsionaalse ja lärmaka kodupubliku toel tõi geimivõidu 25:22. Sügisel klubide maailmameistriks kroonitud Trentino ei suutnud oma mängu leida ka teises geimis, seegi Galatasarayle 25:21. Kas tuleb ka kolmas geim, kuldne geim ja tugevuselt teise eurosarja võit? Siiski mitte. Trentino ässad võtsid jalad kõhu alt ja võitsid kaks järgmist geimi tulemusega 25:16. Seisul 2:2 sai mäng sisuliselt läbi, itaallased tähistasid, sest võitja oli selgunud. Viiendas geimis ei suutnud Galatasaray pettumusest jagu saada, mänguks ei läinudki, see oli agoonia, Trentino võitis koguni 15:5.

Üleväljameheks oli Trentino nurgaründaja Uroš Kovacevic 24 punktiga (+16; rünnak 53%), Venno oli oma tiimi edukaim, tuues 17 punkti (+10; 35%; 2 ässa, 2 blokki). CEV Cupi kokkuvõttes oli Venno ülekaalukalt suurim punktitooja.

Edetabel.

Venno ja Galatasaray teekond hõbemedaliteni:

1/16-finaal: Galatasaray - Zagrebi Mladost (Horvaatia) 3:0, 3:0

1/8-finaal: Galatasaray - Libereci Dukla (Tšehhi) 3:2, 3:0

1/4-finaal: Galatasaray - Aalsti Lindemans (Belgia) 3:1, 2:3

1/2-finaal: Galatsaray - Kemerovo Guzbass (Venemaa) 1:3, 3:1 (kuldne geim 15:10)

Finaal: Galatasaray - Trentino (Itaalia) 0:3, 2:3

Varem on eestlastest Ardo Kreek tulnud Pariisi Volleyga CEV Cupi võitjaks. Aste kõrgemal Meistrite liigas on Venno ise tulnud Bledi meeskonnaga neljandaks, omal ajal krooniti Moskva AKSK-ga korduvalt võitjaks Viljar Loor.