Vene ajal ülekohtuselt kaheks aastaks vangi pandud võrkpallur Parri Kruudale loeti kohtuotsus ette päeval, kui ta sai esimest korda isaks

 (6)
Parri Kruuda.
Parri Kruuda.Foto: Parri Kruuda/Facebook

Eesti spordiajakirjanduse veergudel on mitmeid kordi kirjeldatud, kuidas omal ajal sattusid ebaõiglaselt vangi võrkpallurid Avo Keel, Parri Kruuda ja Rein Ling.

Õhtuleht külastas praegu Sastamalas elavat Kruudat ning meenutas temaga toonaseid sündmusi.

“Mul sündis poeg just sel päeval, kui oli kohtuistung ja saime karistuse teada. Olen väga tänulik abikaasale, kelle toetus oli tohutult suur,“ rääkis Kruuda 1986. aasta sündmustest.

“Olime liidu meistrivõistlusi edukalt alustanud (esimesel turniiril võideti kuuest mängust kolm). AKSK ja Moskva Dünamo nägid meis konkurente. Arvan, et see oli kõige suurem põhjus, miks meiega nii tehti,“ lisas Kruuda talle määratud kahe aasta pikkuse vanglakaristuse kohta.

Loe artikli täisteksti Õhtulehest.

Mis omal ajal juhtus?

Endine võrkpallur ja praegune treener Keel andis Nõukogude Liidu lõpuperioodil koos treeningkaaslaste Parri Kruuda ja Rein Lingiga TPI ühiselamu valvurile keretäie ning ähvardasid teda ka noaga. Nimelt olid ühiselamu asunikud Keel ja Kruuda unustanud pääslaloa kaasa võtta ning valvur ei soostunud neid seetõttu hilistel õhtutundidel sisse laskma. Kui Keel saadeti tehtu eest tugevdatud režiimiga parandusliku töö kolooniasse neljaks aastaks, siis Kruuda ja Link pääsesid lühema karistusega aastaga.