Avamängus Pärnus 3:1 parem olnud Eesti vajas Rotterdamis kahte geimivõitu ja selle ülesandega saadi ka hakkama. Lõpuks teenis Eesti kuiva 3:0 võidu, geimidega 25:21, 25:16, 25:23.

2011. aastal 9.-18. septembril toimuvale finaalturniirile on lisaks Eestile koha kindlustanud valitsev Euroopa meister Poola, Prantsusmaa, Bulgaaria, Venemaa, Serbia, Sloveenia, Soome, Slovakkia, Saksamaa, Itaalia, Portugal ning korraldajamaad Austria ja Tšehhi.

3. geim

23:25 Geimi lõpp Eestile ja kogu mäng 3:0.

20:21 Holland pääseb 20:19 ette. Siis servib Lorsheijd võrku ja Meresaare rünnak viib Eesti ette.

17:18 Klapwijk servib võrku. Meresaarelt kaks rünnakut, seejärel punkt Hollandile ning Meresaar lööb jälle palli maha.

13:11 Seisul 9:10 teeb Holland 4:1 vahespurdi.

5:8 Eestit pole pingelangus tabanud, sest kiirelt minnakse 8:5 ette.

2. geim:

16:25 Holland vähendab vahe 15:18-le. Geimi lõpus on hoos Venno ja Nõmmsalu, kes viivad Eesti geimidega 2:0 juhtima. Sellega on Eesti taganud koha EM-finaalturniiril!

13:17 Klapwijk servib auti, ent ka Venno rünnak lendab platsilt välja. Eesti suurendab siiski oma edu neljale punktile.

11:12 Venno viib Eesti 10:5 ette, kuid siis saab Holland neli punkti järjest. Toobali rünnaku ja Eesti eduka bloki järel ollakse ees 12:9. Klapwijki rünnakute järel juhib Eesti 12:11.

5:8 Lorsheijdi rünnakule vastab Kreek samaga. Seejärel ründab Kooy blokki.

4:6 Eesti jääb 0:2 kaotusseisu, kuid pääseb 4:3 ja 6:4 juhtima.

1. geim:

21:25 Holland vähendab kaotusseisu 20:23-le, siis ründab edukalt Venno. Geimi lõpetab Rauwerdinki serv võrku.

18:23 Eesti on pidevalt 4-6 punktilises eduseisu.

11:16 Bontje servib auti, Puparti rünnak suurendab Eesti edu 14:10-le, ent Pajusalu lööb seejärel blokki. Seejärel ründab edukalt Venno ja blokk pannakse ette Rauwerdinkile.

10:12 Holland kosub. Eesti 10:5 eduseisul teevad väljakuperemehed 5:2 vahespurdi.

2:7 Eesti jätkab vägevalt. Kooy ja Klapwijk vähendavad Hollandi kaotusseisu küll 2:3-le, kuid siis servib Bontje võrku, Pupart toob punkti külalistele ning Klapwijkil ebaõnnestub kaks rünnakut järjepanu.

0:3 Hollandi algus pole kiita. Kõigepealt on Bontje võrgus, seejärel rünnatakse blokki ja Maanilt soe pall. Eesti juhib 3:0 ning Holland võtab aja maha.

Enne mängu:

Nädal aega tagasi Pärnus toimunud avamatšis said eestlased 3:1 (25:19, 27:25, 22:25, 25:20) võidu.

EM-finaalturniirile pääseja otsustatakse kahe mängu kokkuvõttes. Eesti kindlustaks kahe geimivõiduga koha finaalturniiril, 1:3 kaotuse korral loetakse üle geimipunktid (hetkel +10 Eesti kasuks).

Eesti koosseisus (temporündajad Raimo Pajusalu, Ardo Kreek ja Meelis Kivisild, nurgaründajad Jaanus Nõmmsalu, Keith Pupart ja Martti Rosenblatt, diagonaalründajad Argo Meresaar ja Oliver Venno, sidemängijad Kert Toobal ja Andres Toobal ning liberod Asko ja Sten Esna) muutusi ei toimunud, hollandlaste ridu tugevdab esimesest mängust puudunud nurgaründaja Jeroen Rauwerdink.

2011. aastal 9.-18. septembril toimuvale finaalturniirile on koha kindlustanud valitsev Euroopa meister Poola, Prantsusmaa, Bulgaaria, Venemaa, Serbia, Sloveenia, Soome, Slovakkia, Saksamaa, Itaalia, Portugal ning korraldajamaad Austria ja Tšehhi.