Viimases kohtumises mindi vastamisi Prantsusmaa koondisega ning vastasseisust väljus 3:0 (25:22, 25:21, 25:21) võiduga Prantsusmaa, kirjutab volley.ee. Eesti koondise resultatiivseim oli 11 punktiga (+6) Salme Adeele Hollas, Sonja Siimson lisas 8 punkti (+2) ja Elina Lebedeva 7 punkti (+1). Meie naiskonna vastuvõtt oli 28%, rünnak 27%, blokipunkte teeniti 5, servipunkte 4 (eksiti 12 pallingul). Prantslannade poolel tõi Vaiteani Vaki 15 silma (+9), Prantsusmaa vastuvõtt oli 36%, rünnakuid lahendati 29-protsendiliselt, sulustamisega teeniti 5 ja serviga 7 punkti (servivigu tehti 11).

Eesti teenis alagrupis 3 punkti, Prantsusmaa võitis grupi täisedu 9 punktiga ja tagas koha finaalturniirile. Täna kohtuvad veel Ukraina ja Austria, neist esimesel on hetkel 2 ja teisel 1 punkt.

Turniiri teisel päeval olid vastaseks Austria eakaaslased. Eestlannad ei saanud algul kuidagi oma mängu käima ning kaotasid kaks esimest geimi kindlalt, jäädes seega 0:2 kaotusseisu. Kolm järgnevat vaatust keerati aga enda kasuks ja teeniti 3:2 (19:25, 13:25, 25:17, 31:29, 15:13) võit. Kolmandas geimis tegutses otsustavalt Sonja Siimson, neljandas vedasid koondise 8-punktilisest kaotusseisust välja Lisandra Pekkeneni head servid ja Salme Adeele Hollase rünnakud. Viies geim kulges punkt-punktis ja erinevalt eilsest viiegeimilisest lahingust Ukrainaga suutsid seekord kindlamini tegutseda eestlannad.

Eesti edukaim oli täna 24 punkti (+14) toonud Salme Adeele Hollas, Sonja Siimson lisas 12 punkti (+1) ja Elina Lebedeva 8 (+2) silma. Eesti vastuvõtt oli 36%, rünnakuid lahendati 38-protsendiliselt, blokiga saadi 7 ja serviga 5 punkti ning eksiti 12 pallingul. Austria poolel oli edukaim 27 punkti (+22) toonud Marie-Kristin Bruckner. Austria vastuvõtt oli samuti 36% ja rünnakuprotsent oli samuti sama - 38. Blokist saadi 3 punkti ja servil löödi 16 ässa (eksiti 15 servil).

Avapäeval oli meie koondise vastaseks Ukraina ja võitja selgitamiseks läks tarvis viit geimi. Esimene vaatus lõppes Ukraina 25:21 võiduga, teise geimi võitis Eesti 25:19 ja kolmanda 25:21. Neljandas jäi 25:16 peale Ukraina ja otsustavas vaatuses olid tulemusega 15:13 paremad ukrainlannad. Vaata statistikat. Peatreener Anatoli Kuprijanovitš tõdes, et kätte maksid enda valed otsused. "Otsustavatel hetkedel tegime ise halbu lahendusi ja võtsime vastu valesid otsuseid. Põrusime närvidega," kommenteeris juhendaja.

Eesti resultatiivseimana kogus Salme Adeele Hollas 22 punkti (+13), Elina Lebedeva ja Lisandra Pekkenen lisasid kumbki 12 punkti (efektiivsus vastavalt +7 ja +11) ning 11 punkti (-5) tõi Sonja Siimson. Eesti vastuvõtt oli 38%, rünnak 36%, blokipunkte saadi 10 (4 sulustamist sai kirja Pekkenen) ja servil löödi 10 ässa (4 ässa lõi Hollas, Maria Saaron lisas 3 ässa) ja eksiti 16 pallingul. Ukraina poolel tõi Anastasiia Nikolnikova 17 punkti (+14). Ukrainlannade vastuvõtt oli 28%, rünnakuid lahendati 39-protsendiliselt, blokipunkte kogunes 3, servipunkte 9 (5 viga).