Kaks nädalat tagasi Balti liigas hõbemedali saavutanud Tartu Ülikool/Bigbank sai seejärel valmistuda hooaja kolmanda finaalkoha eest võitlemiseks, kui täna alustati koduste meistrivõistluste poolfinaalseeriaga. Sarnaselt kahele käimasoleva hooaja omavahelisele kohtumisele Tartu esindus Famila/Võru Võrkpalliklubile ka täna geimi ei loovutanud, võttes põhiturniiril neljandaks tulnud Võru võistkonna üle 3:0 (18, 10, 11) võidu, vahendab volley.ee.

Mängu parimana 15 rünnakut realiseerinud Ingrid Kiisk lisas võitu ka kaks pallingupunkti, tõustes 17 punktiga üleplatsimängijaks. Pooled tartlannade blokipunktidest kogunud Renate Pikk lisas võitu 15 ja Laura Reiter 10 punkti. Seejuures näitasid nii Kiisk kui Pikk kohtumise parimat kasutegurit +14. Salme Adeele Hollas tõi võrulannadele seitse punkti. Tartu võistkonna paremus avaldus kõigis neljas tähtsaimas statistilises elemendis: blokipunktide arvestuses 10-3, rünnakuefektiivsuses 52%-17%, pallinguässades 15-7 ja pallingu vastuvõtul 51%-48%.

Geimi ei loovutanud ka põhiturniiril Tartu järel teiseks tulnud TalTech/Tradehouse, olles kodupubliku abiga 3:0 (16, 23, 21) üle põhiturniiri kolmandast võistkonnast Saaremaast. Maria Säästla ja Marcella Raud panustasid võitu vastavalt 13 ja 12 punkti. Dorit Heinastu tõi külalistele 13 ja Kaisa Õunpuu 12 punkti. TalTechi jaoks muudab võidu magusamaks teadmine, et põhiturniiril jäädi Saaremaale kahel korral 0:3 alla.

Uuesti kohtutakse pühapäeval kell 15 Kuressaare Spordikeskuses ja 3. aprillil kell 19 Võru Kreutzwaldi 16 spordihoones.