Pühapäeval mängitakse välja finaalturniiri viimane vakantne koht. Tiitlikaitsja Bigbank Tartu minetas lootuse püüda teist järjestikust esikohta 0:3 (-36, -19, -19) kaotusega TTÜ-le. Seeria saatuse otsustas äärmiselt tasavägine esimene geim, mille võitmise korral oleks Tartul säilinud võimalus võidelda edasipääsu eest.

Ülikoolimeeskond jäi Bigbanki võistkonnale alla vastuvõtul (46%-57%), kuid blokis (12-8) ja serviässade arvestuses (9-3) oldi omakorda edukamad, kirjutab volley.ee. Rünnakuefektiivsus oli võistkonadel võrdne 51%. TTÜ jõudis finaalturniirile ka eelmsiel hooajal, kui Eesti võistkondade konkurentsis saavutati neljas koht.

Eelmise hooaja teine võistkond Selver teenis sarnaselt avamängule ka korduskohtumises 3:0 võidu Läti esindaja Daugavpilsi Universitate üle ning jõudis seitsmendat korda järjest Eesti-Läti ühisliiga lõppturniirile.

Põhiturniiri seitsmes Daugavpils saavutas laupäeval geimides vastavalt 18, 23 ja 17 punkti. Martti Juhkami tõi hea rünnakuprotsendi (63) juures Selverile 13 punkti, Hindrek Pulk lisas 11 ja Helar Jalg 10 punkti. Mängu lõppnumbreid kinnitab ka statistika, milles Eesti meeskond oli vastasest üle kõikides elementides: vastuvõtt 55%-39%, rünnakuprotsent 49-32, blokid 10-6 ja serviässad 7-3.

Riia Lase lisas avamängu 3:1 võidu kõrvale täna 3:2 (-25, 18, 23, -22, 12) paremuse Läti karikavõitja Jelgava/Biolarsi üle, millega ühtlasi kindlustati koht nelja parema hulgas.

Viimane Eesti-Läti ühisliiga poolfinalist selgub pühapäeval, kui Pärnu Võrkpalliklubile sõidab külla Ozolnieki/Poliurs. Ozolniekis peetud esimene mäng lõppes põhituriiri parima Pärnu 3:0 võiduga. Kui Pärnu võidab pühapäeval vähemalt ühe geimi, siis selgitavad 2. märtsil Pärnus toimuvates poolfinaalides finalisti Selver ja TTÜ ning Pärnu ja Lase.