Tartu Ülikool/Eeden tagas pääsu Balti liiga finaali


Tartu Ülikool/Eeden
Tartu Ülikool/EedenFoto: volley.ee/skduo.ee

Täna algas Tartu Ülikooli spordihoones naiste võrkpalli Balti Liiga finaalturniir. Nelja naiskonna osalusel peetava turniiri esimese poolfinaalis läksid vastamisi kaks konkurentsi jäänud Eesti klubi. Põhiturniiri võiduga turniiri oma kodusaali toonud Tartu Ülikool/Eeden võitis selles matšis TTÜ/Tradehouse'i 3:0 (25:20, 29:27, 25:16).

"Suutsime ära kasutada TTÜ ebakindlust servi vastuvõtul," ütles Tartu klubi peatreener Andrei Ojamets mängu järel, vahendab volley.ee. "Tänu oma heale servile meie blokk pidas päris hästi. Ilusast mängust oli asi kaugel, aga tähtis on resultaat".

TTÜ/Tradehouse'i peatreener Marko Mettil jäi kripeldama tasavägise teise geimi kaotus: "Teise geimi lõpuga murti meie võitlusvaim, kolmandas enam ei olnud seda minekut."

Mängu resultatiivseim oli võitjate poolel nurgaründaja Ingrid Kiisk 15 punktiga (kasutegur +8), sidemängija Liis Noormets lisas 10, sealhulgas 5 blokipunkti, ja 10 punkti sai kirja ka Laura Reiter. TTÜ/Tradehouse poolel oli üle-platsi-naine diagonaalründaja Kristel Moor 18 punktiga.

Teises poolfinaalis olid vastamisi põhiturniiri kolmandana lõpetanud Alytaus-Jotviningiai ja viiendaks jäänud TK-Kaunas ASU. Favoriidina mängu alustanud Alytus-Jotvingiai ei vääratanud ja võitis mängu 3:1 (geimid 25:14, 22:25, 25:21, 25:23).