Tartu Ülikool/Eeden mängis uuenenud koosseisuga Kohila selgelt üle

 (1)
Tartu Ülikool/Eeden
Tartu Ülikool/EedenFoto: volley.ee

Pühapäeval peetud viiest naiste võrkpalli Balti liiga mängust oli oodatuim Tartus toimunud kohtumine, milles läksid vastamisi eelmise hooaja kolmas võistkond Tartu Ülikool/Eeden ja teine Kohila Võrkpalliklubi/E-Service. Kahe hooaja vahel koosseisus suuri muudatusi läbi teinud Kohila naiskond ei suutnud tartlannadele vastupanu osutada.

Tänavu enamjaolt enda kasvandikele toetuv Kohila Võrkpalliklubi/E-Service osutas koduvõistkond Tartu Ülikool/Eedenile enim vastupanu kolmandas geimis, milles koguti 18 punkti. Esimeses ja teises geimis teenisid külalised vaid 11 ja 12 punkti, kirjutab volley.ee. 72 minutit kestnud mängus tegid võitjate ridades suurepärase esituse Laura Reiter ja Kerttu Lääne, panustades võitu võrdselt 15 punkti. Vaid korra pallingul eksinud Reiter näitas seega ka silmapaistvat +14 punktist kasutegurit.

Emajõelinna esinduse poolel jõudis kahekohalise resultaadini ka 10 punkti kogunud Kertti Külm. Kohila esinduse ridades lõpetas Agnes Karm mängu 7 punktiga. Tartlannade ülekaal oli eriti tuntav rünnakul (49%-23%) ja blokipunktide arvestuses (12-5). Samuti serveeriti kohilannade kahe pallinguässa vastu koguni kümme ässa.

Hooaega 3:0 võiduga Jelgava üle alustanud Tallinna Ülikool naaseb Lätist maksimaalse kuue punktiga, kui eile saavutati 3:1 (9, -21, 11, 20) paremuse RSU/MVS-i üle. Mängu parimana 18 punktiga plussi jäänud Dorit Heinastu panustas TLÜ võitu üleplatsimängijana 22 punkti. Erle Püvi aitas võitjaid 21 (+16) ja Kristiina Raap 15 silmaga.

Üleeile RSU/MVS-ile 1:3 alla jäänud TTÜ/Tradehouse avas eile võidu- ja punktiarve, kui neljageimilises heitluses suudeti üle mängida Jelgava naiskond. TTÜ 3:1 (21, -23, 23, 22) võidus olid suurimad teened Hanna Pajulal ja Maria Säästlal, kes lõpetasid mängu vastavalt 19 ja 18 punktiga. Heleene Hollas assisteeris 15 (+14) ja Johanna Maar 11 punktiga. Kui rünnakul ja pallingu vastuvõtul olid võistkonnad sisuliselt võrdsed, siis suur erinevus tekkis blokis ja pallingul, kus TTÜ jäi peale punktidega 14-5 ja 13-6.

Taaskord jagatakse naiste Balti liigas punkte 21. oktoobril.