Tartu Ülikool/Bigbank kindlustas koduses meistrisarjas põhiturniiri võidu


Võrkpall
VõrkpallFoto: Rauno Volmar

Detsembris Eesti karikafinaalis mänginud Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse kohtusid täna Tartus, heideldes Turu tänava spordihoones nii Balti liiga kui Eesti meistrivõistluste punktide eest.

Sarnaselt kahele eelmisele vastasseisule lõppes ka tänavuse hooaja kolmas omavaheline mäng Tartu naiskonna võiduga, kirjutab volley.ee.

Tasavägiseimaks osutus avageim, mille tartlannad kallutasid 24:25 kaotusseisust 27:25 enda kasuks. Teises geimis olid võõrustajad paremad 25:18 ja kolmandas 25:22, võttes nii 3:0 (25, 18, 22) võidu. Külalistele valmistas enim peavalu Kertti Külm, kes tõi esimeses geimis koguni 10 ja kohtumise lõpuks üleplatsimängijana 17 punkti. Seejuures näitas Külm ka mängu parimat kasutegurit +11. Ingris Suvi aitas omasid 14 ja Ingrid Kiisk 13 punktiga. Mari Loorman tõi külalistele 8 ja Maria Säästla 7 punkti.

Kahe Eesti tippklubi duellis sai seekord määravaks rünnak, milles olid selgelt paremad tartlannad. Tartu esindus lahendas rünnakuid 42- ja pealinna naiskond vaid 21-protsendiliselt, samas pallinguid võttis TalTech vastu 52- ja koduvõistkond 50-protsendiliselt. Blokis kogusid võitjad kümme ja pallingul neli punkti, TalTechi arvele märgiti kaheksa bloki- ja seitse pallingupunkti.

Eesti meistrivõistlustel ainsana kaotuseta jätkav tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank kindlustas põhiturniiri võidu, olles võitnud kõik üheksa mängu. Saaremaa ja TalTech/Tradehouse järgnevad kümnest mängust saavutatud seitsme võiduga.