Suurepärases hoos olev Tartu Ülikool/Eeden õigustas enda turniiritabeli juhtpositsiooni, püsides endiselt kaotuseta ja võttes täna juba 13. järjestikuse võidu, kirjutab volley.ee. Kodusaalis mänginud tartlannad kohtasid tiitlikaitsja TK-Kaunas ASU-lt tõsist vastupanu vaid avageimis, milles võõrustajad jäid peale 25:22 resultaadiga. Teises ja kolmandas geimis kogusid viienda järjestikuse kaotuse saanud leedulannad vastavalt 18 ja 13 punkti. Eksimatult tegutsenud Laura Reiter panustas võitu 11 ja Kertti Külm 10 punkti.

Emajõelinna esindus oli vastasest mäekõrguselt üle blokis, kus Kaunase naiskond tegi kolm ja kodupubliku lemmik koguni 12 punktiväärilist sooritust. Samuti oli võitjad selgelt paremad rünnakul, näidates 46,9-protsendilist efektiivsust. Leedu võistkond lahendas rünnakuid vaid 28,2-protsendiliselt.

Möödunud nädalavahetusel võiduarve avanud Kohila Võrkpalliklubi/E-Service ei suutnud teist järjestikust võitu saavutada, kui koduväljakul jäädi kolmes geimis 0:3 (-15, -14, -18) alla kolmandal kohal paiknevale Alytaus-Jotvingiaile. Võõrustajate poolel jõudis kahekohalise resultaadini vaid Polina Liutikova, kelle arvele märgiti 10 punkti. Taaskord kujunes Kohila esinduse murelapseks rünnak, mille efektiivsus oli vaid 29,7%. Leedulannade sama näitaja oli kõrgest klassist 52%.

Tartu Ülikool/Eedeni lähima jälitajana püsiv Tallinna Ülikool rõõmustas enda poolehoidjaid koduväljakul saavutatud 3:0 (7, 21, 21) võiduga, mis tuli kaheksandal kohal oleva VK miLATssi üle vaid 69 minutiga. 16 punktiga tõusis üleplatsimängijaks koguni viis pallinguässa löönud Kaisa Õunpuu, kelle kasutegur oli +9. Erle Püvi toetas koduvõistkonda 12, Keiu Silm 11 ja Dorit Heinastu 10 punktiga. TLÜ kindlam vastuvõtt (54,5%-37,3%) kandus üle ka rünnakule, kus jäädi peale protsentidega 48,8-33,3. Pallingul olid TLÜ edunumbrid 13-4.

Võistluspäeva tasavägisem heitlus toimus Lilleküla Gümnaasiumis, kus 2:0 eduseisu haaranud koduvõistkond TTÜ/Tradehouse pidi leppima valua 2:3 (13, 23, -16, -25, -11) kaotusega tabelis kolm kohta kõrgemal paikneva Jonavos Achemale. TTÜ-d ei aidanud võiduni ka Kristel Moori 24 (+14) punkti. Mari-Liis Graumann lõpetas mängu 17 ning Heleene Hollas ja oktoobrikuu parim mängija Hanna Pajula võrdselt 11 punktiga.

Pühapäeval võtab Kohila eelmise hooaja finalistide duellis kodusaalis vastu Kaunase, kellele jäädi lisaks nimetatud kuldmedalimängule alla ka tänvuse hooaja esimeses vastasseisus. Tallinna Ülikooli vastaseks on kodusaalis Jonavos Achema-KKSC ja Tartu Ülikool/Eedenil Alytaus- Jotvingiai. TTÜ mängib sarnaselt laupäevale Lilleküla Gümnaasium, kus püütakse punktilisa otsese konkurendi VK miLATssi vastu - TTÜ on hetkel seitsmes ja miLATssi viimasel play-offi viival kaheksandal kohal.