Tours oli hooaegadel 2011-2015 Prantsusmaa liige suveräänne valitseja, pälvides neli järjestikust meistritiitlit. Tänavu on näidatud võimsat mängu tugevuselt teises eurosarjas, kus kolmapäeval seisab neil ees esimene finaalmatš itaalaste Trentino Diateciga. Sarja veerandfinaalis kukutati konkurentsist Henri Treiali tööandja ČEZ Karlovarsko. Prantsusmaa liiga põhiturniir lõpetati aga kolmandana ja esimeses veerandfinaalis tuli koduväljakul Toulouse´i 3:1 (23, 19, -20, 18) paremust tunnistada, vahendab volley.ee.

Kordusmäng Toulouse´is algas Toursile igati hästi ja Tammemaa koduklubile kurjakuulutavalt, kui kaks esimest geimi lõppesid külaliste 27:25, 25:21 eduga. Pärast seda aga seis pöördus ja matši lõppedes särasid tablool Toulouse´i 3:2 (-25, -21, 22, 22, 7) edunumbrid. Tammemaa kuulus kahes esimeses geimis algkoosseisu ja sekkus kolmandas vahetusest, ent kogusaldoks kujunes vaid üks blokipunkt.

Nelja parema seas minnakse vastamisi Nice´i ja Montpellier paari võitjaga. Esimeses mängus sai Nice võõral väljakul 3:0 võidu.

Hooaeg sai paraku läbi Andri Aganitsa jaoks. Põhiturniiri kaheksandana lõpetanud Poitiers Stade Poitevin oli avamängus võõrsil võitmas põhiturniiri esimest, Chaumonti. Favoriit jäi siiski peale 3:2 (-27, 20, -22, 21, 14). Aganits tõi 15 (+13) punkti, neist kümme rünnakul (59%) ja viis blokis. Tema meeskonnakaaslastest polnud edukam keegi. Teises matšis oli Chaumont parem 3:1 (18, -17, 12, 22). Aganits lõi rünnakul kaheksast tõstest punktiks kolm.

Poolfinaalis läheb Chaumont vastamisi kas Ajaccio või Ardo Kreegi tööandja Pariisi Volley´ga. Mullune meister kaotas avamängu koduväljakul kahjuks kiirelt 0:3 (-20,-21, -22). Kreegi tosinast üritusest tabas märki kuus. Oma jälje jättis kohtumisele Pariisi meeskonna põhisidemängija Nuno Pinheiro puudumine, kes pidi kohtumist varem teenitud punase kaardi tõttu kõrvalt vaatama. Hooaja pikendamiseks vajab pealinnaklubi seega esmalt võitu kolmapäevases korduskohtumises ja laupäevases kolmandas matšis.

Anna Kajalina tõi 12 punkti, kui Saint-Raphaëli naiskond, põhiturniiri kuues, võitis kolm kohta kõremal asunud Beziers´ võõrsil 3:1 (-18, 22, 21, 18). Kajalina naiskonnal on eespool olijate kimbutaja kuulsus – mullu kerkisid nad play off-i käigus seitsmendalt kohalt esimeseks.

Edukalt alustas meeste esiliiga play-off seeriat, kus kaheksa võistkonda selgitavad põhiturniiril triumfeerinud Tourcoingu kõrval teise tulevaks hooajaks kõrgliigasse pääseja, Kert Toobali võistkond Rennes. Kodusaalis mängiti L'Association sportive Orange Nassau võistkond üle 3:0 (25:22, 26:24, 25:17). Rahvusmeeskonna sidemängija tõi viis punkti, neist kolm blokis, ühe rünnakul ja ühe pallingul. Seeria jätkub kolmapäeval, kui edasipääseja selgitamiseks läheb vaja ka kolmandat kohtumist, toimub see pühapäeval.