Pärnus pidasid põnevusetenduse koduvõistkond ja RTU/Robežsardze, kes vajasid võitja selgitamiseks viit geimi, kirjutab volley.ee. Pärnu meeskond saavutas lõpuks olulise 3:2 (20, -26, 22, -19, 14) võidu, kuid üks loovutatud punkt viis TTÜ meeskonna põhiturniiri võidule taaskord ühe sammu võrra lähemale. Hindrek Pulk tõi üleplatsimängijana 29 punkti. Koguni 11 blokipunkti kogunud Timo Tammemaa lisas kuurortlinna esindusele 16 ja Kardo Kõresaar 14 punkti. Sulustamisega teenisid mõlemad meeskonnad võrdselt 17 punkti, rünnakul oli edukam (56%-41%) Läti meeskond. Seevastu saavutasid võitjad pallinguässadest 12 punkti, RTU sama näitaja oli vaid 2.

Kolmemängulise kaotusteseeria lõpetas Selver Tallinn, kes mängis Lätis neljas geimis 3:1 (15, 18, -23, 19) üle ASK/Kuldiga. Lincoln Williams panustas Selveri võitu 18, Federico Marretta 12, Reimo Rannar 11 ja Meelis Kivisild 10 punkti.

Bigbank Tartu lõpetas Jelgava Biolarsi viiemängulise võitudeseeria, kui kodusaalis saavutati lätlaste üle 3:0 (23, 26, 17) paremus. 12 silmaga plusspoolele jäänud Robert Täht panustas tartlaste võitu parimana 17 punkti. Argo Meresaare arvele kogunes 10 punkti. Kui rünnakuid realiseerisid mõlemad meeskonnad võrdselt 35-protsendiliselt, siis võidu võtmeks kujunes seekord blokitegevus. Emajõelinna esindus kogus sulustamisega koguni 19 silma, vastased suutsid sama seitsmel korral. Meeldivalt vähe eksiti ka pallingul - mõlemad võistkonnad vaid kaheksal korral.

Danpower/Võru Võrkpalliklubi jäi pärast võidetud avageimi kodusaalis 1:3 (22, -21, -23, -17) alla Ozolnieki Poliursile. Võõrustajate resultatiivseimad oli seekord leegionärid - Robert Juchnevic tõi 27 ja Andzej Savostenok 18 punkti. Teised Võru meeskonna mängijad kahekohalise resultaadini ei jõudnud. Võru võistkond jäi vastasele alla nii blokipunktide arvestuses (12-13) kui rünnakuefektiivsuses (45%-49%).

Järvamaa Võrkpalliklubi võitis koduseinte toetusel Daugavpilsi Universitate vastu ühe geimi, kuid 1:3 (-12, -13, 19, -19) kaotusest võõrustajatel pääsu ei olnud. Ilmar Mõttus jõudis järvakate poolel 14 ja Virko Vantsi 10 punktini. Lätlastele jäädi selgelt alla nii blokis (4-14) kui rünnakul (39%-51%). Lisaks eksiti pallingul 16 korral. Daugavpilsi võistkond kinkis servieksimustega vaid kaheksa punkti.

Pärnu Võrkpalliklubil on kaks vooru enne põhiturniiri lõppu kirjas 47 silma. TTÜ hoiab 52 punktiga esikohta, kuid ülikoolimeeskonnal on pidamata vaid üks mäng - algaval nädalal kohtutakse kodusaalis just Pärnu meeskonnaga. Bigbank Tartu ja Selver on kogunud 46 punkti.