Eesti meeskonna peatreeneri Gheorghe Cretu juhendatava Cuprumi võitu panustasid mõlemad eestlased kahekohalise punktisumma, kirjutab volley.ee.

Võõrsil peetud mängus ei suutnud Lubini meeskond kahe võidetud geimi järel kolmandas ja neljandas geimis vastast enam üle mängida. Seega pidi eestlaste koduklubi esimest korda tänavusel hooajal viibima väljakul maksimaalsed viis geimi. Põnevalt kulgenud vastasseisu otsustavas geimis oli taaskord teravamas hoos külalisvõistkond, kes saavutas 15:9 paremusega lõpuks 3:2 (18, 23, -22, -18, 9) võidu Kielce Effectori üle.

Ühtlaselt esinenud Cuprumi ridades kogus Täht 15 punkti, millest üksteist tulid rünnakul (31%), kolm blokis ja üks pallingul. Pupart panustas võitu üheksa rünnaku- (45%), ühe bloki- ja ühe pallingupunkti. Kogu kohtumise väljakul viibinud eestlased olid silmapaistvad ka pallingu vastuvõtul, kui Tähe täpsuseks kujunes 61%ja Pupartil 52%. Võitjate poolel kogus suurima saagi Łukasz Kaczmarek, kelle arvele märgiti 17 silma.

Kuuest mängust viis võitnud ja 14 punkti kogunud Cuprum tõusis turniiritabelis tagasi teisele kohale, jäädes vaid punktiga maha Rzeszowi Asseco Resoviast, keda nädal tagasi kodusaalis kolmes geimis võideti. Tänane vastane Effector hoiab üheksa punktiga seitsmendat kohta.

Tõeline maiuspala ootab Cuprumit ees laupäeval, kui kodupubliku ees minnakse vastamisi legendaarse Bełchatowi Skraga. Kaheksakordne Poola meister Skra paikneb 12 punktiga viiendal kohal.