Saaremaal käinud võrkpallikohtunik haigestus koroonaviirusse

 (123)
Saaremaa vk ja Powervolley mäng
Saaremaa vk ja Powervolley mängFoto: Irina Mägi

Eelmisel nädalal Saaremaal kahte eurosarja mängu vilistanud Serbia võrkpallikohtunik haigestus koroonaviirusse, teatab Itaalia meedia.

Eelmisel kolmapäeval ja neljapäeval kohtusid Kuressaares CEV Challenge Cupi veerandfinaalis Itaalia klubi Milano Powervolley ja Saaremaa VK. Itaallased võitsid avamängu 3:0 ja teise 3:1.

Eile teatas Milano Powervolley klubi oma koduleheküljel, et kuna osad nende meeskonna liikmed on haigestunud, pandi kogu võistkond karantiini.

„Saime täna (eile - toim.) ja mitmest allikast teada, et hiljutisel Challenge Cupi reisil Kuressaarde puutusime Eestis kokku kolme inimesega, kellel on tuvastatud COVID 19,” kirjutas klubi oma Facebooki lehel. „Seetõttu on tervishoiutöötajad korraldanud kogu meeskonnale (sportlased ja tehnilised töötajad) kohese karantiini, hoolimata sellest, et hetkeseisuga sümptomeid ei ole, mis võiks COVID 19 nakkamist tekitada.”

Klubi ei täpsustanud, mitu mängijat nende ridadest haigestus. Itaalia meedia andmetel puudutas uudis viite meeskonna liiget, kelle seas olid nii mängijad kui ka taustajõud.

Peaminister Jüri Ratas esines täna Riigikogu istungi alguses 20-minutilise poliitilise avaldusega ning peatus küsimuste voorus ka skandaalsetel euromängudel. Ratas tunnistas, et täna ta Itaalia klubi enam üle piiri ei laseks.

"Kahjuks, aga võib-olla ka õnneks pole meil võimalust aega tagasi kerida," sõnas Ratas. "Olen nõus, et kui me saaksime kogu võrkpallimängu kerida tagasi aega, kus on viis minutit enne võistkonna ületulekut Eesti piirilt, siis teeksime kõik selleks, et seda poleks juhtunud."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!