1000-pealine publik sai Kuressaares mängu kogu piletiraha eest. Neile pakuti heatasemelist võrkpalli, ettearvamatu lõpplahendusega, kokku kestis mäng 2 tundi ja 20 minutit. Paraku lõpplahendus oli meile valus ja hispaanlastele magus.

Saaremaa võitis kohtumise avageimi 25:23, kuid kaotas seejärel teise 21:25. Kolmas geim kuulus jälle saarlastele 25:23. Kaotusseisus 11:14 tõi Ioannis Kalmazidis julgelt pingilt sisse Markus Uuskari ja Artis Caicsi ja uus kooslus hakkaski toimima. "Vahetused olid edukad, oli vaja muutust, värskust," selgitas Kalmazidis.

Neljandas geimis oldi võidule väga lähedal, kaks matšpalli jäid kahjuks siiski realiseerimata ning hispaanlased võitsid geimi 28:26. Viimaseks jäänud geimis teenis Almeria 15:13 võidu, ehkki saarlased olid veel ees 13:12.

„Taktika oli meil hea, aga tegime liiga palju oma vigu. Esimeses geimis koguni 10 - peaaegu pooled punktid andsime neile ise. Selle geimi õnneks võitsime,” märkis Saaremaa uus kreeklasest loots Ioannis Kalmazidis. „Meil oli hea šanss võtta neljandas geimis võit. Tegime täna vigu, mida tavaliselt ei tee. Saan ka aru, pinget oli palju.”

Vaid üheksa mehega Saaremaale reisinud Almeria kardetud tandem Pablo Sergio Kukartsev ja Guilherme Magnani Hage tõid vastavalt 28 ja 24 punkti, Saaremaa skoorikuningaks kerkis Javier Jimenez 22 (+16) silmaga, lisaks tõi Daniel Maciel 13 (+9), Keith Pupart 13 (+12), Henri Treial 11 (+6), Beau Graham 10 (+6), Markus Uuskari 7 (+4) ja Reto Giger 3 (+1) punkti.

Edasipääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes, korduskohtumine peetakse 13. veebruaril Almerias.

Almeria meeskonna näol on tegu Hispaania kõrgliiga hetkeliidriga ja 11-kordse Hispaania meistriga, viimati võideti liiga aastal 2016, eelmisel hooajal pälviti hõbe. Lisaks on võidetud hulgaliselt superkarika ja karikavõistluste tiitleid. 1986. aastal loodud klubi on aastaid kaasa teinud ka eurosarjades, 90ndate lõpust kuni aastani 2010 osaleti pidevalt Euroopa tugevaimas klubisarjas Meistrite liigas. Viimati osaleti eurosarjas hooajal 2011/2012, mil alustati CEV Cupilt, ent langeti sealt välja ning jätkati Challenge Cupil.

Eelmises ringis alistas Almeria Austria klubi Grazi UVC Holdingu, Saaremaa oli 1/16-finaalis mäletatavasti üle Iisraeli klubist Kfar Saba Hapoel.