Robert Täht nautis Perugias saadud kogemust: pole varem nii populaarne poiss olnud


Võrkpalli EM Poolas. Enne otsustavat mängu Soomega algas vastase töötlemine juba hotelli liftis.
Robert TähtFoto: Rauno Volmar

Koroonakriis lõpetas Eesti võrkpallikoondise nurgaründaja Robert Tähe hooaja maailma tugevamate võrkpallitiimide hulka kuuluvas Perugias küll oodatust varem, kuid eestlase sõnul sai ta Itaalias siiski põneva kogemuse osaliseks.

"Peatreener oli väga huvitav ja nimekas mees, need mängijad seal kõrval - tegemist oli väga huvitava kogemusega ja arvan, et sain sealt kõvasti enda karjäärile lisa," kinnitas kaks nädalat Tartus koondiselaagris viibinud ning seejärel Poola lennanud Täht intervjuus ERR-ile.

Perugias oli Tähe võistkonnakaaslaseks üks maailma tippmängijaid Wilfredo Leon, kellega paraku väljakut jagada tihti ei õnnestunud. "Peatreener oleks võinud seda rohkem proovida, vist Leoniga platsil koos väga tihti olla ei saanud, ei teagi, mis põhjustel," tõdes Täht.

"Üheski klubis, kus ma varasemalt mänginud olen, pole nii kõva fännibaasi olnud," iseloomustas Täht Perugiat. "Üks tribüünipool oli kaetud meie fännidega, kes laulsid mängu algusest mängu lõpuni, iga mehe kohta oli oma laul tehtud. See oli väga tore ja linnapildis pole ma ka varem nii populaarne poiss olnud kui Perugias. Kui sõitsid ringi autoga, millel Perugia logod peal, siis inimesed lasid signaali ja lehvitasid. See oli tore kogemus," kinnitas ta.