Reeglimuudatus tõstis Jago šansse EM-il mängida

 (1)
Eerik Jago
---

Kui hiljutine seis näitas, et Eerik Jago võimalused Euroopa meistrivõistlustel Eestit esindada on nullilähedased, siis CEV-ist tulnud värske sõnum tõstis nurgaründaja šansse.


Nimelt on septembris Türgi EM-il osalevatel meeskondadel võimalus kaasa võtta 14 mängijat, teatab Eesti Võrkpalliliit. Reeglimuudatus tähendab, et koondised saavad koosseisu kahe palluri võrra (13 mängijat ei tohi olla!) suurendada, kuid sel juhul peab üks neist kindlasti olema libero.

Igaks kohtumiseks saab peatreener üles anda siiski tosin hoolealust, väljajääjad peavad mängu jälgima tribüünilt.

Peatreener Avo Keel kinnitas, et Eesti kasutab võimalust 14 mängijat kaasa võtta. Kahele libero kohale kandideerivad Sten ja Asko Esna ning Rait Rikberg ning üles antakse Jago või samuti nurgaründajana tegutsev Kardo Kõresaar.

Eile Pärnus laagerdava koondisega liitunud Jago viibib Eestis laupäevani, kui meeskond Tuneesiasse lendab. 14.-16. augustini Serbias peetavaks MM-valikturniiriks kolm viimast hooaega Itaalias leiba teeninud sportlane suure tõenäosusega vormi ei jõua, kuid EM-il osalevasse esindusse on tal reaalsed võimalused mahtuda.