Rannavõrkpallurid Hollas ja Soomets saavutasid Lätis kolmanda koha


Rannavõrkpallurid Hollas ja Soomets saavutasid Lätis kolmanda koha
Rannavõrkpall (pilt on illustratiivne)Priit Simson/ EKspress Meedia

Eesti parim naisduo Heleene Hollas – Liisa Soomets võttis Läänemere kaldal Ventspilsis toimunud Läti karikavõistluste avaetapilt maksimumi, teenides turniiril kolmanda koha, vahendab uudisteportaal Võrkpall24.ee.

Neljanda asetuse saanud eestlannad alistasid 1700 euro suuruse auhinnafondiga turniiri alagrupis esmalt 39 minutiga leedukad Danute Diana ja Karolyna Santaryte 2:1 (-18, 18, 12) ning seejärel 31 minutiga viienda asetusega lätlannad Liva Sola ja Eliza Isajeva 2:0 (13, 19).

Kogu naiste turniiri pikimas matšis, 46 minutit kestnud veerandfinaalis alistasid Hollas ja Soomets 2:1 (17, -15, 14) nädal aega tagasi Tallinnaski mänginud lätlannad Marta Ozolina ja Luize Skrastina.
Poolfinaalis tulid Hollasele ja Soometsale vastu valitsevad Euroopa meistrid ja Tokyo olümpiale koha juba taganud lätlannad Tina Graudina ja Anastassija Kravcenoka, kes võtsid 2:0 (13, 14) võidu ja edenesid kindlalt finaali.
Pronksimängus said Hollas ja Soomets poole tunniga 2:0 (18, 18) jagu leedulannadest Ieva Dumbauskaitest ja Gerda Grudzinskaitest.

Artikkel on refereeritud Võrkpall24.ee portaalist.