Rakvere alistas teistkordselt TalTechi ja pääses veerandfinaali


Võrkpallilahing Rakveres: VK Rakvere-VK Pärnu
Võrkpallilahing Rakveres: VK Rakvere-VK PärnuFoto: Ain Liiva.

Sel nädalal peetakse meeste Eesti karikavõistlustel kolm esimese ringi kohtumist.

Täna läksid Rakveres teist korda vastamisi sealne Rakvere VK ja TalTech. Esimese mängu võitis Rakvere 3:0 ja ka täna oli Rakvere parem tulemusega 3:0 (25:22, 25:19, 25:19) ning pääses seega veerandfinaali. Oma avaringi mängud peavad sel nädalal ka LotusTimber/Neemeco SK ja Tallinna Ülikool, veerandfinaaliga alustavad Pärnu VK ja TalTech/Kiili, kirjutab volley.ee.

Rakvere ja TalTechi kohtumise statistika pole hetkel kättesaadav. Rakvere ja TalTechi paari võitjat ootab veerandfinaalis ees tiitlikaitsja Saaremaa VK. Teises selle tabelipoole veerandfinaalis kohtuvad Selver Tallinn ja esiliiga meeskond EMÜ.

Meeste karikavõistlustel osaleb seekord 6 meeskonda Credit24 Meistriliigast ja 4 esiliigast. TalTech ja Rakvere olid seejuures ainsad Credit24 Meistriliiga klubid, kes kohe avaringis omavahel kohtusid.

Teise tabelipoolde loositi meistriliiga klubidest Bigbank Tartu ja Pärnu VK. Bigbank ootab oma veerandfinaalivastast paarist LotusTimber/Neemco SK - Tallinna Ülikool, kes mõlemad kuuluvad esiliigasse. Selle paari avamäng peetakase 25. oktoobril kell 18.30 Audentese spordihoones ja teine mäng 28. oktoobril kell 14.00 Tallinna 32. keskkoolis. Pärnu kohtub veerandfinaalis samuti esiliiga meeskonna TalTech/Kiiliga ja seeria avamäng toimub 27. oktoobril kell 13.00 Kiili spordihoones ja kordusmäng 10. novembril kell 18.00 Pärnus.

Mängitakse kodus-võõrsil süsteemis kuni finaalini. Edasi pääseb kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on 1 võit ja 1 kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.