Puhtalt faktidest: TTÜ kaks hullumeelset lõpuspurti, võõrleegionäride identsed panused ja dopingukontroll

 (1)
Võrkpall - TTÜ vs Selver, Federico Marretta
Must päev oli eile kogu Selveri meeskonnal, ent eriti Federico Marrettal.Foto: Ilmar Saabas

Eesti võrkpalli karikavõistlustel läksid kolmandat aastat järjest juba veerandfinaalis vastamisi kaks pealinna tugevamat klubi. Nagu mullu, nii kujunes ka tänavu Tallinna Selver ja TTÜ vaheline mäng närvesöövaks ning taas oli grammi võrra parem Janis Sirelpuu meeskond.

Korduskohtumisele heidame pilgu peale rubriigis "Puhtalt faktidest".

TTÜ 3:1 Tallinna Selver (25:22 22:25 25:18 25:22), kuldne geim TTÜ-le 25:19

*TTÜ jäi avageimis 19:22 kaotusseisu, kuid võitis 6 punkti järjest ja ühtlasi kogu geimi.

*Kuldses geimis oli TTÜ taga 6:10 ning 11:14, kuid seejärel tehti 14:5 lõpuspurt. TTÜ lõpetas mängu 5 järjestikuse punktiga.

*Janis Sirelpuu ütles pärast mängu, et tegu oli diagonaalide heitlusega. Numbrid tõestavad seda: Daniel Maciel tõi TTÜ-le 35 punkti, Lincoln Williams Selverile samuti 35 punkti.

*Selverile ei piisanud võiduks isegi sellest, et Lincoln tõi üksnes kuldses geimis 8 punkti.

Seotud lood:

*Kui diagonaalründajad olid eile ülesannete kõrgusel, siis mõlema meeskonna võõrleegionäridest nurgaründajatel polnud parim päev. Nii Kirill Krasnevski (TTÜ) kui Federico Marretta (Selver) kogusid viie geimiga vaid 11 punkti.

*Heas hoos jätkab TTÜ temporündaja Siim Ennemuist. Eile kogunes saarlase arvele 16 punkti (3 ässa, 2 blokki) ning tema rünnakuefektiivsus oli mängu parim - 84%.

*Kui Mihkel Tanila hetkeks ära unustada, olid mängu kaks kõige paremat blokeerijat sidemängijad Kusti Nõlvak (5) ja Andres Toobal (3).

*Vastuvõtt oli meeskondadel sisuliselt identne (54% ja 53%), ent rünnakul olid tiitlikaitsjad veidi paremad (50% ja 43%).

*Janis Sirelpuu eelistas teise nurgaründaja positsioonil Kristjan Jürimad, Sander Rätsepale parema vastuvõtu tõttu.

*Pärast mängu võeti neljalt võrkpallurilt - TTÜ poolel Daniel Macielilt ja Siim Ennemuistilt ning Selveril Lincoln Williamsilt ja Meelis Kivisillalt - dopinguproov. Dopingukontroll ei ole võrkpallis just igapäevane külaline.