PIKEM INTERVJUU: Emotsionaalne kapten: tuled saali, Ott laulab hümni ja ees on täismaja... Ei taha, et need hetked lõpeksid

 (2)
"Järgmine koondisesuvi tuleb vinge. Loodan, et ükski võrkpallur ei loobu koondisekutsest."

EM-valiksarja otsustavates playoff-mängudes Lätiga oli just 37-aastane Kert Toobal see, kelle üliteravad planeerivad servid Eesti võrkpallikoondise mängu murrangu tõid.

"Minu jaoks pole üldse oluline see, kui palju ässasid keegi lööb. Oluline on see, kui palju sa servimas käid. Kui sa servid palju, siis see tähendab, et sa oled meeskonnale kasulik. Ja tänu sellele saab omakorda mõni mees rohkem blokke, mõni kaitsepalle ja mõni rünnata. Selle töö, kelle peale ja kuhu serv suunata, teevad aga tegelikult ära statistik Alar Rikberg ja treenerid," selgitas Toobal servimise rolli lahti.

Rennes'is karjääri jätkav Toobal tunnistas, et seekordsel valikturniiril ning tänasel mängul on tema karjääris eriline koht.

"Selliste mängude nimel treenivad kõik sportlased. Kui sa astud siia saali sisse, Ott (Lepland) laulab hümni ja ees on täismaja... See on ülivinge tunne. Mängijana ei taha, et need hetked lõpeksid," lisas neljandale EM-finaalturniirile pääsme taganud Toobal emotsionaalselt.

Seitsmeminutilises intervjuus räägib Toobal muuhulgas ka keeruliseks kujunenud valikturniirist, järgmise aasta pikast koondisesuvest ning karjääri jätkamisest.