Pärnu on eurosarjas pääsenud ilma ühegi mänguta veerandfinaali

 (1)
Võrkpall Tallinna Selver vs Pärnu 24.10.2020
Pärnu VK mängijadFoto: Jaanus Lensment

Euroopa võrkpalliliit on otsustanud, et madalaimas eurosarjas ehk CEV Cupil, kus löövad tänavu kaasa nii Pärnu kui ka Saaremaa, jätkatakse koroonaviiruse leviku tõttu hooaega n-ö mullides. Mõlemad Eesti klubid peaksid olema mängutules vahemikus 8. kuni 10. detsember.

Pärnakad, kes olid niigi sarnaselt saarlastele avavoorust edasi pääsenud ainsatki mängu pidamata, said nädala alguses teada, et ka nende kaheksandikfinaali vastane, Austria klubi Zwettli Raiffeisen Waldviertel loobus eurosarjast.

"See on pigem ikkagi kurb uudis," ütles Pärnu klubi mänedžer Reio Tilk täna Võrkpall24’le. "Pakkusime välja nii kodus-võõrsil süsteemis mängimist kui ka ühe meeskonna kodus ühe või kahe mänguga edasipääseja selgitamist, aga CEV on võtnud vastu otsuse, et kõik mängud peetakse ära mullides ja austerlased otsustasid loobuda."

Kui eelseisvad nädalad uusi muudatusi kaasa ei too ja kõik läheb plaanipäraselt, lendavad pärnakad detsembris Ankarasse, kus peetakse kolme klubi osalusel esimene “mull”. Et Avo Keele hoolealused pääsesid juba veerandfinaali, ootavad nad esmalt endale vastast paarist Ankara Ziraat Bankasi (Türgi) – Nicosia (Küpros).

Loe täispikka artiklit portaalist Võrkpall24.ee.