Täna hilisõhtul Tel Avivi lähedal Ra'anana linna kitsukeses võimlas peetud kohtumises hakkasid juudid esiti südilt vastu. Avageimis juhtis Eesti 24 : 22, ometi kaotas 29 : 31. Sinilõvid leidsid seejärel oma mängu, hästi vedas kaaslasi 22 punkti kogunud diagonaalründaja Renee Teppan, temporündaja Andri Aganits hiilgas nii rünnakul (12-st 10) kui ka sulustamisel (6 punktiblokki). Mäng oli ka väga emotsionaalne, näiteks teine geim lõppes ilma palli mängu panemata. Meie eduseisul 23 : 14 vaieldi pikalt teemal, kas Teppani rünnak maandus sisse või mitte. Kohtunik arvas, et see oli sees, kuna Aleksander Šafranovitš arvas teisiti ja ütles midagi inetut (vist Rait Rikbergile), teenis ta punase kaardi (see annab vastasele lisapunkti) ja seega geim oligi läbi. Kollase kaardi sai meie poolelt Robert Täht, kohtuniku hoiatuse teenis ka peatreener Gheorghe Cretu. Eesti end verest välja lüüa siiski ei lasknud, kahes viimases geimis anti Iisraelile 20 ja 18 silma.

Teppan tõi 22 punkti (+13; rünnak 61%), Aganits 16 (+15; 83%; 6 blokki), Robert Täht 12 (+2; 33%), Kristo Kollo 12 (+6; 52%), Timo Tammemaa 10 (+9; 71%), Kert Toobal 3 ja Henri Treial 1 punkti. STATISTIKA

Eesti koondis on selles valiktsüklis varem alistanud Läti 3:1 ja Iisraeli kodus 3:0. Nüüd on teenitud kolm võitu ja alagrupi esikoht on enne viimast mängu kindel, Iisrael ega Läti ei saa meist enam kuidagi mööduda.

B-grupi tabel: 1. Eesti 3 võitu (9 punkti), 2. Iisrael 1 (3), 3. Läti 0 (0).

Edukas koondisesuvi on sellega läbi. Kaks suurt eesmärki (võita Kuldliiga ja jõuda EM-finaalturniirile) täideti, täiulikust suvest jäi puudu vaid kirss tordil (loe: selleks oleks olnud Rahvuste Liigasse jõudmine). 20 mängust võideti koguni 17.

Valiksari jätkub jaanuaris, mil Eesti võõrustab 6. jaanuaril Lätit ning Läti ja Iisrael kohtuvad omavahel 9. jaanuaril.

Eesti on EM-finaalturniiril Avo Keele taktikepi all saanud 12. (2011) ja 14. (2009) ning Cretu juhtimisel 11. (2015) ja 13. (2017) koha. Nüüd on meestel suur soov teha EM-il samm edasi.

Eesti meeskonna koosseis mänguks Iisraeliga: Kert Toobal, Markkus Keel, Renee Teppan, Oliver Venno, Ardo Kreek, Andri Aganits, Henri Treial, Timo Tammemaa, Kristo Kollo, Robert Täht, Andrus Raadik, Albert Hurt, Rait Rikberg, Silver Maar.