OTSEBLOGI JA FOTOD | Vägev finaal 1500 inimese ees: Pärnu ja Saaremaa vajasid karikavõitja selgitamiseks viit geimi

(3)

Kuressaares selgusid võrkpalli Eesti karikavõitjad. Naiste finaalis alistas tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank TalTech/TradeHouse 3:1 (25:23, 23:25, 25:23, 25:16). Meeste finaal venis viiegeimiliseks, Saaremaa võitis Pärnut 3:2 (-23, 17, 21, -24, 11), kohtumist vaatas Kuressaares umbes 1500 inimest.

Pärast ilusat avageimi lagunes Pärnu mäng teises geimis täielikult. Kolmandas geimis kerkis eredalt esile Saaremaa Puerto Rico koondislasest leegionär Eddie Rivera, kes pani servijoone taga tõelise tulevärgi püsti. Ta alustas servimist seisul 16:17 ja kui eksis viimaks, särasid tablool numbrid 21:17.

Pärnut polnud murtud ja võitis neljanda geimi 26:24. Geimi tegi Saaremaa kapten Siim Põlluäär endale häda ja oli sunnitud lahkuma platsilt. Aga see mees alla anda ei kavatsenud, viiendaks geimiks teibiti ta krampi kiskunud sääred ära ja ta oli platsil tagasi ning võitles edasi. Viimane viigiseis oli 7:7. Kogu kohtumise jooksul oli mängijatel päris palju vaidlemist peakohtunik Risto Standsoniga, ka nüüd. Kohtunik näitas saarlaste rünnaku järel blokipuudet, millega pärnakad sugugi nõus ei olnud. Igatahes sealt edasi valitsesid saarlased juba mängu. Nii võisidki nad tõsta pea kohale karika, mis kannab alates sellest hooajast võrkpalliliidu endise presidendi Aadu Luukase nime.

Pärnu brasiillasest diagonaalründaja Chizoba Neves Atu arvele kogunes 28 punkti, Saaremaa punktid jagunesid ühtlasemalt: Eddie Rivera 20, Siim Põlluäär 19, Rauno Tamme 15, Harri Palmar 13. Kokkuvõttes tundub, et Pärnule sai saatuslikuks liiga ühekülgne mäng. Näiteks temporündajad sai viies geimis kahe peale 10 tõstet. Saaremaa poolel jällegi sai Mihkel Tanila 8 ja Palmar 17 tõstet. Mängu parimaks valis Delfi ja Eesti Päevalehe toimetus seekord Eddie Rivera. "Otsustavaks sai meie vaimutugevus!" kuulutas Rivera võidu järel.

STATISTIKA

Naiste finaali kohta saad lugeda täpsemalt SIIT.

Võrkpalli karikafinaalid
Märt Roosna: Chizoba arvele kogunes 28 punkti, Saaremaa punktid jagunesid ühtlasemalt: Rivera 20, Põlluäär 19, Tamme 15, Palmar 13.
Märt Roosna: 15:11. Caicsi hanitus lõpetab mängu. Saaremaa on karikavõitja!
Märt Roosna: Nüüd anti uus pall. Chizoba astus servides joonele, joonekohtunikud igatahes lehvitasid lippe, kuid peakohtunik ei reageerinud.
Märt Roosna: 14:11. Makowski serviviga.
Märt Roosna: 14:10. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 13:10. Chizoba rünnak.
Märt Roosna: Nassari asemel tuuakse servima Kovalov.
Märt Roosna: 13:9. Palmari serviviga.
Märt Roosna: 13:8. Tanila blokk Leppikule.
Märt Roosna: 12:8. Saaremaa kahene blokk pidurdab Chizoba rünnaku.
Märt Roosna: 11:8. Chizoba auti. Eelnevalt eksis platsile pääsenud Edgar Maier ja mängis kaitses palli, mis oleks blokist auti läinud.
Märt Roosna: 10:8. Leppik võrku.
Märt Roosna: 9:8. Chizoba rünnak.
Märt Roosna: 9:7. Tamme blokk Ozolinšile.
Märt Roosna: 8:7. Jälle vaieldav punkt. Ja vaidlust ongi palju, Pärnu väidab, et blokipuudet ei olnud.
Märt Roosna: 7:7. No see on jua blokkide paraad. Nüüd sulustab Ozolinš Põlluääre rünnaku.
Märt Roosna: 7:6. Chizoba lajatab Rivera blokki.
Märt Roosna: 6:6. Palmar blokist auti.
Märt Roosna: 5:6. Keele blokk Riverale. No tahtmist on temas kõvasti.
Märt Roosna: 5:5. Ozolinši rünnak.
Märt Roosna: 5:4. Rivera toob punkti juurde, hea serv Tanilalt.
Märt Roosna: 4:4. Keel on võrgus.
Märt Roosna: 3:4. Tanila rünnak.
Märt Roosna: 2:4. Põlluäär astub tagaliinist rünnates joonele.
Märt Roosna: 2:3. Põlluäär blokist auti.
Märt Roosna: 1:3. Leppik blokist auti.
Märt Roosna: 1:2. Põlluäär blokist auti.
Märt Roosna: 0:2. Hea serv Nassarilt ja Chizoba lööb võrgu pealt ülevalt alla.
Märt Roosna: 0:1. Chizoba rünnak.
Märt Roosna: Viies geim algab, Põlluäär platsil, mõlemad sääred teibitud. Pall mängu!
Märt Roosna: 24:26. Chizoba blokist auti ja me näeme ka viiendat geimi. Vägev finaal, pole midagi öelda.
Märt Roosna: 24:25. Chizoba rünnak.
Märt Roosna: 24:24. Švansi serviviga.
Märt Roosna: 23:24. Tanila serviviga.
Märt Roosna: 23:23. Chizoba auti. Kuigi korduse järgi pigem... No igatahes punkt saarlastele.
Märt Roosna: 22:23. Ozolinš lööb vastu antenni.
Märt Roosna: 21:23. Leppiku rünnak.
Märt Roosna: 21:22. Tamme hanitab. Põlluäärel on mure säärega, praegu teibitakse seda.
Märt Roosna: 20:22. Pärnu blokk.
Märt Roosna: 20:21. Ülipikk pallivahetus, mis lõppeb sellega, et Põlluäär lööb Leppiku blokki ja sai ka vigastada. Igatahes teda asendab Boehm.
Märt Roosna: 20:20. Leppik blokki.
Märt Roosna: 19:20. Nassarilt äss.
Märt Roosna: 19:19. Chizoba rünnak (tabab Caicsi pead).
Märt Roosna: 19:18. Palmar keskelt.
Märt Roosna: 18:18. Ozolinš vajutab ässa. Tamme tagasi Jala asemel.
Märt Roosna: 18:17. Täiesti varjus olnud Nassar paneb bloki platsile pääsenud Jalale.
Märt Roosna: 18:16. Keele serviviga.
Märt Roosna: 17:16. Caicsi serviviga.
Märt Roosna: 17:15. Ozolinš ei saa servi hästi kätte ja lööb seejärel ise auti.
Märt Roosna: 16:15. Caics jahutab Ozolinši hoogu ja lajatab tema ette serviässa.
Märt Roosna: 15:15. Rivera rünnak.
Märt Roosna: 14:15. Ozolinš paneb teist korda järjest Põülluääre blokiga kinni.
Märt Roosna: 14:14. Ozolinši blokk.
Märt Roosna: 14:13. Rivera on võrgus.
Märt Roosna: 14:12. Rivera rünnak. Maari vastuvõtt läheb üle võrgu.
Märt Roosna: 13:12. Leppiku serviviga.
Märt Roosna: 12:12.
Märt Roosna: 12:11. Tamme Keele blokist auti.
Märt Roosna: 11:11. Chizoba serviäss. Tal koos juba 21 punkti.
Märt Roosna: 11:10. Chizoba tassib Pärnut.
Märt Roosna: 11:9. Tanila blokist auti.
Märt Roosna: 10:9.
Märt Roosna: 9:8. Põlluääre löök paneb rahva rõkkama. Saalis on hinnanguliselt 1200-1300 inimest.
Märt Roosna: 9:8. Tamme rünnak.
Märt Roosna: 8:8. Milline pallivahetus! Keel toob kaitses kolm korda palli üles, lõpuks jääb Leppiku hanitus maha.
Märt Roosna: 8:7. Chizoba blokist auti.
Märt Roosna: 8:6. Rivera põrutab serviässa. Täna on tema päev.
Märt Roosna: 7:6. Chizoba auti.
Märt Roosna: 6:6. Ilus koostöö Caicsilt ja Riveralt.
Märt Roosna: 5:6. Ozolinš blokist auti.
Märt Roosna: 5:5. Švans eksib servil.
Märt Roosna: 4:5. Švansi serviäss.
Märt Roosna: 4:4. Tanila serviviga.
Märt Roosna: 4:3.
Märt Roosna: 3:3
Märt Roosna: 3:2. Caics hanitab. Meil ongi vist märkimata, et ta tuli kolmanda geimi keskel Makowski asemel sisse.
Märt Roosna: 2:2. Švans keskelt.
Märt Roosna: 2:1. Tanila keskelt.
Märt Roosna: 1:1. Chizoba blokist auti.
Märt Roosna: 1:0. Palmar.
Märt Roosna: Pärnu on Kovalovi asendanud Atvars Ozolinšiga.
Märt Roosna: 25:21. Rivera löök lõpetab geimis. Just tema oli mees, kelle serviseeria selle geimi otsustas. Saaremaa juhib 2:1.
Märt Roosna: 24:21. Leppiku rünnak.
Märt Roosna: 24:20. Tamme nurgast.
Märt Roosna: 23:20. Švans keskelt.
Märt Roosna: 23:19. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 22:19. Palmar astub servides joonele.
Märt Roosna: 22:18. Palmari hanitus.
Märt Roosna: 21:18. Rivera eksib lõpuks servijoonel.
Märt Roosna: 21:17. Palmari blokk Chizobale. Rivera jätkab vinget serviseeriat.
Märt Roosna: 19:17. Veel üks blokk! Suurepärane serviseeria Riveralt.
Märt Roosna: 20:17. Kovalov auti.
Märt Roosna: 18:17. Jälle hea serv, jälle kõrge tõste ja jälle blokk. Autoriks Põlluäär.
Märt Roosna: 17:17. Hea serv Riveralt ja saarlased saavad Kovalovile bloki ette.
Märt Roosna: 16:17. Tamme tagaliinist.
Märt Roosna: 15:17. Keel päästab võimsa hüppega palli ja Chizoba lööb maha.
Märt Roosna: 15:16. Chizoba rünnak. Tal koos juba 16 punkti, Saaremaa poolelt on Riveral 13 ja Põlluäärel 11.
Märt Roosna: 15:15. Superkaitse Vahterilt ja seejärel paneb Põlluäär Kovalovile bloki.
Märt Roosna: 14:15. Rivera blokist auti.
Märt Roosna: 13:15. Chizoba auti.
Märt Roosna: 12:15. Chizoba suudab kolmesest blokist auti lüüa.
Märt Roosna: 9:9. Chizoba blokist auti.
Märt Roosna: 9:8. Kolmese blokiga kägistatakse lõpuks Leppik ära.
Märt Roosna: 8:8. Rivera viigistab.
Märt Roosna: 7:8. Chizoba blokist auti. Mul on tunne, et just selles geimis pannakse karikavõitja paika.
Märt Roosna: 7:7. Tamme toksab blokist auti.
Märt Roosna: 6:7. Põlluääre blokk Chizobale.
Märt Roosna: 5:7. Makowski serv lendab võrku.
Märt Roosna: 5:6. Rivera blokist auti.
Märt Roosna: 4:6. Švansi rünnak.
Märt Roosna: 4:5. Leppiku serviviga.
Märt Roosna: 3:5. Leppiku rünnak.
Märt Roosna: 3:4. Rivera rünnak.
Märt Roosna: 2:4. Chizoba rünnak.
Märt Roosna: 2:3. Põlluäärelt hea serv ja Tanila nopib kerge punkti.
Märt Roosna: 1:3. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 0:3. Švans sulustab Põlluääre löögi.
Märt Roosna: 0:2. Chizoba blokist auti.
Märt Roosna: 25:17. Parroli serviviga lõpetab geimi, väga vihaselt geimi alustanud Saaremaa viigistab 1:1.
Märt Roosna: 24:17. Nassari rünnak.
Märt Roosna: 24:16. Tamme mängib kavalalt bloki ja kaitse üle.
Märt Roosna: 23:16. Kovalov lööb väga raske tõste punktiks.
Märt Roosna: 23:15.
Märt Roosna: 22:15. Parrol auti.
Märt Roosna: 21:15. Makowski teeb kaks puudet.
Märt Roosna: 21:14. Põlluäär hoolitseb selle eest, et asi põnevaks ei läheks.
Märt Roosna: 20:14. Keel teeb topeltvahetuse, tulevad sisse Voogel ja Parrol. Ja Voogel lööb ässa.
Märt Roosna: 20:13.
Märt Roosna: 20:12.
Märt Roosna: 19:12. Rivera rünnak, ta on toonud juba 9 punkti.
Märt Roosna: 18:12. Leppiku rünnak. Põlluäär saab suupruukimise eest kollase kaardi.
Märt Roosna: 18:11. Tamme.
Märt Roosna: 17:11. Hea serv Kovalovilt, Leppik toob rünnakupunkti.
Märt Roosna: 17:10. Põlluäär astub rünnates tagaliinijoonele.
Märt Roosna: 17:9. Kovalov paneb serviässa otsa. Vaevalt, et Pärnu geimi päästab, aga heas hoos ja enesekindel Kovalov kulu kolmandas geimis ära.
Märt Roosna: 17:8. Kovalovi rünnak.
Märt Roosna: 17:7. Keele serviviga.
Märt Roosna: 16:7. Põlluääre serviviga.
Märt Roosna: 16:6. Tamme rünnak.
Märt Roosna: 15:6.
Märt Roosna: 15:5. Keel auti.
Märt Roosna: 14:5. Rivera rünnak. Üldiselt võiks selle geimi ära lõpetada ja alustada kolmandat.
Märt Roosna: 13:5. Tanila blokk, millele eelnes esiteks vilets tõste Keelelt ja seejärel lühike tõste Maarilt.
Märt Roosna: 12:5. Pärnu serviviga.
Märt Roosna: 11:5. Kovalovi blokk Põlluäärele. Kas Pärnu teeb TalTechi ja suudab nii surest kaotusseisust tagasi tulla?
Märt Roosna: 11:4. Kovalov Ilja tagaliinist.
Märt Roosna: 11:4. Tamme rünnak.
Märt Roosna: 10:3. Chizoba serviviga. Tundub, et mees on veidi üle kuumenenud.
Märt Roosna: 9:3.
Märt Roosna: 9:2. Rivera laob Chizobale bloki ja möirgab nagu lõvi.
Märt Roosna: 8:2. Makowski serviäss.
Märt Roosna: 7:2.
Märt Roosna: 6:2.
Märt Roosna: 5:2. Leppik hanitab auti, Keele tõste jäi lühikeseks.
Märt Roosna: 4:2. Palmar keskelt.
Märt Roosna: 3:2.
Märt Roosna: 3:1. Palmari rünnak.
Märt Roosna: 2:1.
Märt Roosna: 1:1. Kovalovi serviviga.
Märt Roosna: 23:25. Keel sätib palli nagu kandikul ja Švans ei hellita - mats ja maaühendus. Pärnu juhib 1:0.
Märt Roosna: 23:24. Põlluääre rünnak. Üks geimpall kaitstud.
Märt Roosna: 22:24. Chizoba blokk Tammele.
Märt Roosna: 22:23. Palmar keskelt.
Märt Roosna: 21:23. Chizoba rünnak.
Märt Roosna: 21:22.
Märt Roosna: 20:22. Rivera lööb Leppiku blokki. Kaks eksimust Puerto Rico koondislaselt järjest.
Märt Roosna: 20:21. Rivera lööb auti.
Märt Roosna: 20:20. Kovalov viigistab.
Märt Roosna: 20:19. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 19:19. Tanila serviviga.
Märt Roosna: 19:18. Rivera rünnak.
Märt Roosna: 18:18. Švans lajatab keskelt otse maha.
Märt Roosna: 18:17. Tanila rünnak.
Märt Roosna: 17:17. Põlluääre serviviga. Saarlased näevad asja teisiti, aga nii jääb.
Märt Roosna: 17:16. Chizoba serviviga.
Märt Roosna: 16:16. Tanila rünnak ebaõnnestub.
Märt Roosna: 16:15. Chizoba rünnak.
Märt Roosna: 16:14. Rivera tagaliinist.
Märt Roosna: 15:14. Leppiku rünnak.
Märt Roosna: 15:13. Palmari temporünnak.
Märt Roosna: 14:13. Kovalov.
Märt Roosna: 14:12. Keele ja Nassari koostöö lonkab rünnakuni ei jõuta.
Märt Roosna: 13:12. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 12:12. Kovalovi rünnak viigistab seisu taas.
Märt Roosna: 12:11. Riveralt efektne kaarlöök.
Märt Roosna: 11:11. Tamme serviviga.
Märt Roosna: 11:10. Leppik eksib servil.
Märt Roosna: 10:10. Põlluääre serviviga.
Märt Roosna: 10:9. Tamme paneb Chizobale bloki.
Märt Roosna: 9:9. Chizoba serviviga.
Märt Roosna: 8:9. Leppik saab käe rünnakul valgeks.
Märt Roosna: 8:8. Rauno Tamme viigistab.
Märt Roosna: 7:8. Nüüd saadakse lõpuks ka Põlluäär blokiga kinni. Põnev algus.
Märt Roosna: 7:7. Švansi blokk on parem kui Palmari hanitus.
Märt Roosna: 7:6. Chizoba rünnak.
Märt Roosna: 7:5. Taavet Leppik põrutab auti.
Märt Roosna: 6:5. Põlluäär on täitsa pidurdamatus hoos.
Märt Roosna: 5:5. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 4:5. Põlluääre rünnak.
Märt Roosna: 3:5. Chizoba rünnak.
Märt Roosna: 3:4. Makowski äss.
Märt Roosna: 2:4. Rivera rünnak. Maar sa käe alla, aga platsile jätta seda palli ei õnnestu.
Märt Roosna: 1:4. Tanila serviviga.
Märt Roosna: 0:3. Rivera tulistab Pärnu blokki. Punkt vist Keelele.
Märt Roosna: 0:2. Tamme rünnakuviga.
Märt Roosna: 0:1. Rauno Tamme eksib servil.
Märt Roosna: Pall mängu!
Märt Roosna: Karikas sai endale nime. Daamid ja härrad, algab mäng Aadu Luukase karikale. Luukas oli võrkpalliliidu president aastatel 1998-2006.
Märt Roosna: Kohe läheb meeste mäng lahti...
Märt Roosna: 25:16. Asi klaar - Tartu võitis mängu 3:1 ja kaitses tiitlit.
Märt Roosna: 23:13.
Märt Roosna: 21:12. Tundub, et Tartu kaitseb tiitlit.
Märt Roosna: 19:12.
Märt Roosna: 17:11.
Märt Roosna: 16:10.
Märt Roosna: 15:8.
Märt Roosna: 13:7. Mõnnakmäe "viskab" palli osavalt üle pea ja tallinlannad pole selleks valmis.
Märt Roosna: 11:7.
Märt Roosna: 9:4.
Märt Roosna: 7:3. Suvi lööb planeeriva serviässa.
Märt Roosna: 4:2.
Märt Roosna: Pilk statistikasse ütleb, et Kristjan Kaisi otsus asendada Jade Šadeiko Kadi Mägiga oli õige. Šadeiko efektiivus on -9.
Märt Roosna: 25:23. Aga Raud eksib servil ja Bigbank läheb 2:1 juhtima. Mustrit ei muudetud, kõik geimid on lõppenud sama seisuga. Selles geimis mängis Tartu maha eduseisu 17:9, kuid suutis siiski lõpu enda kasuks kallutada.
Märt Roosna: 24:23. Hollase rünnak.
Märt Roosna: 24:22. Kiisk eksib servil.
Märt Roosna: 24:21. Suvi hanitab.
Märt Roosna: 23:21. Kiisk toob geimivõidu Tartule lähemale.
Märt Roosna: 22:21. Kullerkannu rünnak.
Märt Roosna: 22:20. Kiisk lööb vastu antenni, aga kohtunik seda ei näe.
Märt Roosna: 21:20. Reiteri serviviga.
Märt Roosna: 21:19. Hea serv Reiterilt ja TalTech rünnakuni ei jõua.
Märt Roosna: 20:19.
Märt Roosna: 19:18. Nelise rünnak.
Märt Roosna: 19:17. Mägi osavalt blokist auti.
Märt Roosna: 18:16. Serviga sihitakse Šadeikot, kes on vastuvõtul hädas. Teda asendab Kadi Mägi.
Märt Roosna: 18:14. Kas Bigbank mängib teist geimi järjest suure edu maha?
Märt Roosna: 17:9.
Märt Roosna: 14:7. TalTechil ei õnnestu kolmandas geimis eriti midagi.
Märt Roosna: 12:6.
Märt Roosna: 10:5.
Märt Roosna: 6:4.
Märt Roosna: Kullerkannu arvel juba 11 punkti, Bigbankile on Suvi toonud 9, Šadeiko 8 ja Kiisk 6 silma.
Märt Roosna: 23:24. Mõnnakmäe puudutab võrku.
Märt Roosna: 23:25. Kullerkann realiseerib geimpalli ja seis viigis 1:1. Päris uskumatu tagasitulek TalTechi poolt, oldi ju taga 13:19.
Märt Roosna: 23:23.
Märt Roosna: 22:23. Stamm lööb ässa ja TalTech juhib.
Märt Roosna: 22:22. TalTechi blokk! Milline tagasitulek!
Märt Roosna: 22:21. Mõnnakmäele vilistatakse soe pall.
Märt Roosna: 22:19.
Märt Roosna: 21:18.
Märt Roosna: 21:16.
Märt Roosna: 19:16. Head servid Kullerkannult ja TalTechi blokk peab.
Märt Roosna: 19:13. Šadeiko blokk.
Märt Roosna: 17:12.
Märt Roosna: 16:10. TalTech ei saa servi kätte ja seejärel on igasugune edasine tegevus üsna paaniline.
Märt Roosna: 13:10. Veel üks äss.
Märt Roosna: 12:10. Kiisk toob esmalt punkti rünnakul ja lööb serviässa otsa.
Märt Roosna: 9:9. Peab märkima, et mõlemalt poolt on mäng väga närviline ja ilumängust on asi kaugel olnud.
Märt Roosna: Suvi on toonud Bigbankile 8 ja Šadeiko 5 punkti, TalTechi resultatiivseim on 8 silma kogunud Kullerkann.
Märt Roosna: 8:6. Šadeiko heade servide järel läheb Tartu taas ette.
Märt Roosna: 1:4. TalTech on alustanud mängu hoopis teise energiaga.
Märt Roosna: 25:23. Bigbank juhib 1:0, kuid mängu oli küll ja veel.
Märt Roosna: 24:23. TalTech on kaitsnud kaks geimpalli.
Märt Roosna: 24:21. Kiisk lööb sevriässa ja see geim on vist tehtud.
Märt Roosna: 22:21.
Märt Roosna: 20:21. Nelise serviäss viib TalTechi ette.
Märt Roosna: 20:20. Viik!
Märt Roosna: 20:18.
Märt Roosna: 18:16.
Märt Roosna: 16:12. Tallinlannad eksivad lihtsate pallide mängimisel.
Märt Roosna: Taltech jõudis vahepeal viigini 10:10, kuid nüüd on taas taga 11:14. Marko Mett võttis mõtlemisaja.
Märt Roosna: 10:8.
Märt Roosna: 8:5.
Märt Roosna: Mäng on alanud, Tartu juhib 6:4.
Märt Roosna: Tervitused Kuressaare spordihallist! Naiste finaal on kohe algamas ja saame näha, kas TalTechi abistavad Eesti koondise mängijad Kadi Kullerkann ja Liisel Nelis aitavad Tallinna võistkonnal soosikut võita.

Eesti meistrivõistlustel on Tartu naiskond esimene ja TalTech teine. Omavahel läksid võistkonnad vastamisi 9. novembril Tallinnas, kus 3:1 võidu võttis võõrsil mänginud Emajõelinna võistkond. Mõlema finalisti jaoks on tee karikafinaalini kulgenud suuremate probleemideta, kui neljas mängus kaotusekibedust ei tuntud.

TalTech/Tradehouse`i peatreener Marko Mett ootab põnevat finaali ja sõnab, et kõik mängijad saavad võistkonda aidata. "Tartu on tiitlikaitsja ja favoriit. Lisaks headele mõtetele jätkub neil rünnakujõudu ja hea vastuvõtu puhul on koondise sidemängijal mängu laiali harutamisel piisavalt kogemust. Naiste mängule iseloomulikult otsustab palju serv ja vastuvõtt. Meil on karikafinaali kogemusega mängijaid vähem kui ühel käel sõrmi, aga see-eest kolmapäeva õhtuse seisuga kõik rivis ja valmis oma panuse võistkonna heaks andma. Lisandunud on viimastest Balti liiga mängudest eemale jäänud pallurid ning üks kohalik Saare preili. On päevselge, et kaotama me ei lähe. Finaal on finaal, tuleb osata võrkpallipeo atmosfääri nautida ja detsembrikuu üheksandasse ning aasta viimasesse mängu välja panna kõik oma allesjäänud püssirohi," rääkis Mett.

Loe veel

Tartu Ülikool/Bigbanki peatreener Kristjan Kais rääkis, et naiskond on finaaliks valmis. "TalTechiga oleme sel hooajal pidanud vaid ühe mängu. Karikafinaaliks on neil rivistuses juures kaks Eesti koondise mängijat: Kadi Kullerkann ja Liisel Nelis. Ilmselt on ka Markol endal kõvasti nuputamist, keda platsile saata, samas ka palju varieerimisvõimalusi. Meil on kerge haigustelaine võistkonnast üle käinud, kuid hetkel on peaaegu kõik mängijad terved ja valmis võistkonda aitama," kommenteeris Kais.

Viimasel viiel aastal on karikavõiduni jõudnud TalTech (2014, 2015), Kohila Võrkpalliklubi (2013, 2016) ja Tartu Ülikool (2017). Seejuures moodustasid 2014.-2016. aastal finaalpaari just TTÜ ja Kohila, enne seda, 2013. aastal mängis Kohila finaalis Tartu Ülikooliga, eelmisel aastal kohtus Tartu Ülikool finaalis Tallinna Ülikooliga. 2010.-2012. aastal valitses karikavõistlusi Viljandi Metall, 2008.-2009. aastal GMP ja 2006.-2007. aastal Viimsi VK Milstrand/EBS. Seega saab 22. detsembril selgeks, kas Tartu naiskond kaitseb oma tiitlit või võtab kolmanda esikoha TalTech.

Saaremaa ja Pärnu janunevad hooaja esimese tiitli järele

Saaremaa VK lülitas poolfinaalis konkurentsist Selver Tallinna, veerandfinaalis saadi kahel korral jagu Rakvere Võrkpalliklubist. Pärnu VK alistas poolfinaalis Bigbank Tartu ja veerandfinaalis esiliigaklubi TalTech/Kiili. Saaremaa näol on tegu tiitlikaitsjaga, kui eelmisel talvel võideti klubi ajaloo esimene karikas, Pärnu krooniti viimati karikavõitjaks 2016. aastal. Pärnu ja Saaremaa kohtusid viimati alles pühapäeval, kui Credit24 Meistriliigas võttis 3:0 võidu Saaremaa meeskond.

Saaremaa peatreener Urmas Tali sõnul on nii temal kui mängijatel suur võidunälg. „Hea, et sellele mängule nii-öelda suure mängu silt on külge pandud. Ongi suur mäng! Pärnu peab väga hästi mängima, et meist jagu saada ja meie peame väga hästi mängima, et neist jagu saada. Kes oma asjadega pinge all paremini toime tuleb, seda edu ka saadab,“ sõnas Tali. „Võidujanu on meil suur ja osa meestel pole üldse mingeid tiitleid ette näidata. Aga ka kogenud Artis Caics on näiteks Eestis võitnud kõik muud tiitlid peale karika,“ lisas juhendaja.

Pärnu loots Avo Keel tõdes enne hooaja esimest finaali, et ootab kohtumist suure põnevusega vaatamata rohketele tiitlitele nii treeneri kui mängijana. „Finaal on finaal ja muidugi ootan selliseid kohtumisi alati väga. Tiitlitele saab igal hooajal kolm korda mängida ja enamik meeskondi ei jõuagi finaali. Üks mäng otsustab kõik ja määravaks saab, kumb suudab paremini pinget taluda,“ rääkis Keel, kelle sõnul tekitas viimane omavaheline mõõduvõtt siiski teataval määral ärevust. „Karika poolfinaalid Tartuga ja euromängud olid tip-top tasemel meie poolt, aga see viimane mäng tekitas pisut ärevust küll ja viskas mõned küsimärgid õhku. Seal ei saanud me geimilõppudes Saaremaale üldse vastu ja põhjus, miks asjad ei õnnestunud, oli ikka teisel pool võrku,“ lisas Keel.