Kfar Saba Hapoel - Saaremaa VK 0:3 (22:25, 23:25, 17:25)

1. geim. Hapoe suutis mängida kaotusseisu 16:20 küll veel minimaalseks (22:23), kuid saarlased ei väristanud otsustavatel hetkedel kätt. Temporündaja Beau Graham tõi 5, Keith Pupart lisas 4, Reto Giger, Rauno Tamme, Henri Treial ja Daniel Maciel kõik 2 punkti. Servi vastuvõtt oli hea (75%, Hapoelil 57%), rünnak korralik (meil 50%, vastastel 52%). Saaremaa pani kolm blokki, Iisraeli klubil on selles vallas arve avamata.

2. geim. Seis 20:20, mängumeeste punktid. Esmalt hiilgas Graham blokis, siis tegid saarlased küll kaks eksimust järjest (Treiali serviviga, Puparti rünnakuviga) ja Hapoel oli peal 22:21. Seejärel pandi püsti aga tõeline vinge blokipidu, sulustamisega tõid punkti veel korra Graham, Pupart ja Maciel ning geim oligi tehtud, ühes sellega sai edasipääseja osas kõik selgeks.

Punktid kahe geimi järel: Graham 10, Maciel 7, Pupart 5, Tamme 4, Treial 3, Giger 3.

3. geim. Ootuspäraselt andis Saaremaa loots Urmas Tali nüüd mänguaega ka vahetusmeestele, kuid tulemust see ei muutnud. Pika serviseeriaga hiilgas sidemängija Reto Giger. Geim tuli kindlalt Eesti klubile ja paarkümmend Iisraeli reisinud Saaremaa fänni võtsid mõnusa laulu üles. Kokkuvõttes oli saarlaste esitus võõrsil selgelt parem kui kodus.

Kolmandaks geimiks pingile võetud Graham lõpetas 10 punktiga (+8; rünnak 67%; 4 blokki), Daniel Maciel samuti 10-ga (+6; 53%), Treial lisas 9 (+6; 45%; 4 blokki), Tamme 6 (+3) ja Pupart 5 (+2). Puparti statistikast võib välja tuua kaks vastandlikku arvu: rünnakuresultatiivsus 14%, aga servi vastuvõtt koguni 100%. Ka libero Johan Vahteri vastuvõtt oli ametliku statistika põhjal 100% (Saaremaal tervikuna 89%), tema võttis vastu siiski vaid 6 servi, Pupart 19. Võidu võti oligi hea vastuvõtt ja blokk (11 vs 1).

Hapoeli resultatiivseimaks kerkis avamängus viisaprobleemide tõttu eemale jäänud Keenia diagonaalründaja Michael Chemos, kelle arvele jäi 10 punkti (+4; 36%). STATISTIKA

1/8-finaalis lähevad saarlased ilmselt vastamisi hispaanlaste Almeria Unicaja Costaga, mis avamängus lõi austerlaste Grazi Holdingit 3:0. Korduskohtumine peetakse homme, siis on tules ka Pärnu VK. Pärnakad peavad Horvaatia klubilt Kaštela Mladostilt võõrsil kätte saama samuti kaks geimi, et jõuda 1/8-finaali.