Oliver Venno, mida sa teed?! Eestlane andis Türgis raju kontserdi

 (8)
Eesti võrkpallikoondise treening Palavela Arenal Torinos
Oliver Venno on alustanud Türgis pidurdamatult.Foto: www.joosepmartinson.com

Eesti võrkpallikoondise diagonaalründaja Oliver Venno püsib Türgi liigas suurepärases hoos, järjekordses võidumängus kogunes tema arvele juba koguni 38 punkti.

Jah, te ei lugenud valesti - 38 punkti Euroopa tippliigas.

Venno uus koduklubi Galatasaray sõitis külla eestlase eelmisele tööandjale Ankara Maliye Piyangole. Seni olid mõlemad klubid Türgi kõrgliigas vaid võite tunnistanud. Galatasaray sai väga raske võidu 3:2 (33:31, 24:26, 23:25, 25:23, 15:10). „Magus võit eriti seetõttu veel, et oli võõrsil mäng,” kommenteeris uskumatu punktisaagi kogunud Venno. „Mäng oli raske, iga geim oli tasavägine, aga suutsime otsustavad hetked enda kasuks pöörata.”

Venno sai koguni 67 tõstet (!), millest realiseeris 37 (55%). Blokiga teenis ta ühe punkti, ühtegi serviässa ta nimele ei kirjutatud, kuid tegelikult valmistas eestlane vastastele ka pallinguga paksu peavalu. Venno servis kokku 30 korda (neli eksimust), olles selles näitajas oma tiimi väga selge esinumber. Õnnestumisi ja eksimusi kokku lüües jäi pommitaja 25 silmaga plussi.

Kas 38 punkti on su isiklik rekord? „Ei teagi,” jäi Venno vastuse võlgu.

Yasin Aydin toetas eestlast 18 punktiga, Justin Duff lisas 14. Kaotajate resultatiivseim oli Jhon Wendt 29 silmaga.

Seotud lood:

Pikk ja võitluslik mäng oli ka Robert Tähe koduklubil Izmiri Arkasel, mis kaotas 2:3 (25:20, 20:25, 23:25, 25:21, 13:15) Ankara Ziraat Bankasile. Täht tegutses samuti resultatiivselt, kogudes 19 silma (kasutegur +12; rünnak 44%; 1 serviäss; 1 blokk).

Nelja vooru järel juhib Galatasaray liigat 12,14 punktiga, Maliye Piyango on 11,26 silmaga teine, Arkas hoiab 9,44ga viiendat kohta. Ebatavaliseks muudavad punktisummad noorte turniiride tulemuste eest saadavad nö stardipunktid.

Kas pärast sellist hooaja algust loodate Türgis platsi puhtaks lüüa? „Ei ole selle peale mõelnud. Hooaeg on veel pikk ees ja medaleid jagatakse peale play-off’i. Eks paistab, kuidas meil läheb,” jäi Venno heast hooaja algusest hoolimata tagasihoidlikuks.