B-alagrupis, kus Eesti mängib peetakse laupäeval kaks kohtumist. Enne Soome-Eesti vastasseisu, pidasid tulise duelli maha Venemaa ja Holland.

Venemaa jäi peale 3-2 (23, 22, -21, -23, 10), olles nüüd alagrupis ainus kaotuseta meeskond.

Eesti on seni kaotanud mängud Venemaale ja Hollandile, sarnase tulemusega 1-3. Soomel on seni kirjas kaotus Hollandile 2-3. Alagrupist pääsevad edasi vahegruppi kolm paremat.

Soome on kahe aasta taguste Euroopa meistrivõistluste neljas meeskond, viis Soome koondise liiget mängivad eeloleval klubihooajal Itaalias. Tänavu võitis Soome Maailmaliigas korra Brasiiliat.

Mängu käik:

1. Geim

Eesti koondis alustab samas koosseisus eile Hollandi vastu - Nõmmsalu, Toobal, Venno, Kreek, Pupart, libero Sten Esna.

Venno viib serviässaga Eesti ette 2-1.

Blokk töötab teist puhku järjest, Eesti ette 5-2.

Nõmmsalult serviäss, 6-2. Soome koondise peatreener võtab aja maha.

Soomlaste mäng võtab kohe teise ilme. Esimesele tehnilisele time-out´ile minnakse Eesti eduseisul 8-7.

Pupart lööb kolme mehe blokki, rünnakul eksib Venno ja oleme taga 8-9.

Eestlaste kaitse töötab, aga vastaste blokk ssamuti. Isegi Venno on hädas. Viik 11-11.

Mäng on alanud tuliselt, kaalul on rohkem kui ...

Seisul 11-12 teeb Avo Keel vahetuse. Oliver Venno saab puhkust ja eile kõhutõvega pingil istunud Argo Meresaar sisse.

Servi vastuvõtt veab alt ja soomlased pääsevad ette 15-12. Avo Keel võtab aja maha.

Pupart eksib taas servi vastuvõtul ja teisele tehnilisele time-out´ile minnakse Soome eduseisul 16-12.

Plokk ei toimi, vastaste sidemängija teeb suurepärast tööd. Oleme taga 15-20, esimene geim libiseb vägisi käest.

Seisul 17-22 võtab Avo Keel veelkorra aja maha.

Geim selgelt Soomele 25-18. Geimpallil eksib Keith Pupart rünnakul.

2. Geim

Kristjan Õuekallas sisse Keith Puparti asemel.

Ise eksime, Soome blokk töötab, raske. Nõmmsalu võtab lõpuks üksiku blokiga punkti, 1-2.

Õnneks hakkavad soomalsed ka eksima ja pääseme ette 3-2.

Nõmmsalu viigistab seisu 4-4.

Kohtunikud röövivad punkte ja reporter Kuuse muigab vuntsi.

Õuekallas mängib kavalalt kahese bloki üle, 6-6.

Tehnilisele time-out´ile minnakse Soome eduseisul 8-7. Õuekallase sissetoomine on end igaljuhul õigustanud. Mängupilt on läinud paremaks.

Punkt-punkti mäng jätkub. Nõmmsalu viigistab seisu 9-9.

Nõmmsalu on enda kanda võtnud Venno rolli. Vähemalt keegi on rünnakutel kindel, 11-12.

Blondid Eesti naised on pildis, ega peale eestlaste vist saalis rohkem rahvast pole ka.

Kaks head servi Meresaarelt, 13-14.

Teine tehniline time-out ja Soome ees 16-14. Kuusel on tekkinud mingi kiiks Mannerheimi müüriga.

Raske võitluse järel saame Jago blokist väärt punkti. Otsa kohe veel Toobali õnnestunud serv ja viik 17-17.

Eesti ette 19-18, blokk töötab. Aga soomlased vastavad kiirelt ja omakorda nemad ette 20-19.

Avo Keel võtab aja maha. Kui teine geim ära läheb, siis on ülimalt keeruline mängu päästa.

Õuekallas ei julge teist rünnakut järjest löögile minna. Oleme taga 20-22. Keel võtab uuesti aja maha.

Eesti jõuab seisuni 22-23. Soomlased võtavad aja maha. Oleme surma suus, räägitakse telekast. Hirmus.

Õuekallase viga lõpetab teise geimi, 22-25. Oleme taga 0-2.

3. Geim

Soomlased valitsevad sündmusi. Eksime, oleme ebakindlad, kas väsimus? Oleme taha jäänud 3-8.

Alla ei ole veel andnud, see on hea märk. Kõva  võitlusega jõuab Eesti seisuni 9-12. Servil hiilgas Ardo Kreek.

Seisul 10-12 võtavad soomlased aja maha.

Avo Keel vahetas sidemängijat, Veiko Lember platsile. Ka Raimo Pajusalu on kolmandas geimis esmakordselt platsil. Aga miskit ei aita, soomlased ruulivad, vähemalt Istanbulis. Soome juhib 19-13.

Esimene tempo töötas, mida täna väga harva juhtunud, 16-21.

Lõpp finaalturniirile läheneb, oleme kolmandas geimis taga 19-23.

Esimese matšpalli suudame neutraliseerida. Meresaar ründas edukalt, 21-24.

Kohtumise lõpetab Soome kolmene blokk Kristjan Õuekallasele, 21-25. Kaotus on tõsiasi.