Norra paar lõpetas Nõlvak-Tiisaare Majors sarja debüüdi


Mart Tiisaar, Kusti Nõlvak
Mart Tiisaar (vasakul) ja Kusti Nõlvak teavad, et rannavõrkpallis nõuab tippu pürgimine palju aega ja kannatust, kuid nad on valmis riskima.Foto: Tiit Blaat

USA-s Fort Lauderdaleʼis toimuval FIVB Majors etapil jäid rannavolletiim Gerardoʼs Toys Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar kvalifikatsiooni avaringis alla Norra duole Daniel Bergerud/Svein Oddmund Solhaug 0:2 (14:21, 18:21).

Tiisaar möllas küll võimsalt blokis ja noppis järjepanu punkte, ent oma rünnakul ja servi vastuvõtul olid norrakad tänases matšis paremad, kirjutab volley.ee. Esimene Tiisaare võimas blokiseeria tuli avageimis seisul 15:10. Bergerud/Solhaug olid selleks hetkeks mängu kindlalt enda ohjes hoidnud, juhtides nii 7:2, 10:3 kui 14:7. Tiisaare kaks järjestikust sulustamispunkti vähendasid kaotusseisu aga 12:15-le ja vastased olid sunnitud kasutama oma esimest mõtlemisaega. Paraku noppisid nad järgmised kolm punkti ja otsustasid sellega lõplikult ka avageimi saatuse.

Teine geim oli tasavägisem, ent matši kontroll oli endiselt Põhjamaade duo käes. Kaotusseis 10:14 õnnestus Tiisaare eduka bloki järel vähendada 12:14-le, ent eksimus rünnakul, vastaste serviäss ja ebakorrektsus tõstel käristasid vahe viiepunktiliseks. Norralaste kaks järjestikust auti lennanud lööki vähendasid vahe 15:18-le ja Tiisaare blokk 18:20-le, ent tuulistes oludes väldanud matši lõpetas norralaste tühjalt võrgult sooritatud ründelöök.

Pääsu eest viie tärni ehk kõige kõrgema tasemega turniiri põhiturniirile hakkab Norra paar mängima Austria duoga Thomas Kunert/Christoph Dressler. Eelmisel aastal väisasid nad ka Pärnus toimunud üliõpilaste rannavõrkpalli maailmameistrivõistlusi, kus pälviti pronksmedalid.