Noormeeste võrkpallikoondis tegi suurele Venemaale tuule alla


Eesti 2001/2002 võrkpallikoondis
Eesti 2001/2002 võrkpallikoondisFoto: volley.ee

Daugavpilsis jätkuval Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistluste turniiril alistas Toomas Jasmini ja Raigo Tatriku käe all mängiv 2001/2002 sündinud noormeeste koondis 3:2 (15:25, 25:23, 25:20, 20:25, 15:11) idanaabrid.

Suurepärase võidu saanud noormeeste poolel oli pidurdamatus hoos Pärnu spordikooli kasvandik Märt Tammearu, kes tõi 32 punkti ja jäi 23-ga plussi. Rünnakul sai Tammearu poolsada tõstet, millest punktiks õnnestus lüüa 56 protsenti ehk 28 tükki. Lisaks veel kohtumise parim näitaja pallingujoone taga ehk kolme serviässa ja üks blokipunkt. Rasmus Meius panustas võitu kümme ja nii Jan Solovjov kui Tony Tammiksaar üheksa punkti, kirjutab volley.ee.

Otsustavas geimis tegutses meie järelkasv ülimalt külmavereliselt, lüües kaheksast rünnakust punktiks viis. Seejuures mitte ükski pall ei lennanud auti või vastaste blokki. Ise teenisime sulustamisega kolm punkti, lisaks tegid venelased koguni seitse (!) omaviga. Terve kohtumise lõikes olime vastastest selgelt paremad vastuvõtul, kus meie näitaja oli 58 ja Venemaa noortel 36 protsenti.

Meie võit muutis paremusjärjestuse ülimalt intrigeerivaks. Eesti kõrval on kaks võitu ka Venemaal, Valgevenel (neljapäeva õhtul alistasime nad 3:1) ja Poolal (avapäeval kaotasime neile 0:3). Punktide võrdlus annab esikoha idanaabritele, kelle saldo on seitse. Kuus punkti on Poolal ja Valgevenel ning neljandal kohal oleme meie viiega. Hea võimalus tabeliseisu parandamiseks avaneb laupäeva õhtul, mil kell 19:00 startivas matšis on meie vastaseks seni võiduta Ukraina.

Seotud lood:

Peeter Vahtra käe all mängivad 2002/2003 sündinud tütarlapsed pidid Venemaal Anapas toimuval turniiril vastu võtma kolmanda 0:3 kaotuse, kui Poolale jäädi alla 15:25, 14:25, 9:25. "Vastane mängis tõesti kiiret võrkpalli ja meil oli vastuvõtul palju probleeme," võttis juhendaja matši kokku. Laupäeva õhtul kell 18:00 startivas matšis on meie vastasteks ühe kohtumise võitnud Valgevene.

Noormeeste koondisesse kuuluvad: Jan Solovjov, Henry Holm, Märt Tammearu, Karl-Erik Villems, Andreo Karuks, Rasmus Meius, Richard Voogel, Robin Alba, Iljan Helendi, Timo Lõhmus, Tony Tammiksaar, Mattias Rahuoja. Treeneriteks on Toomas Jasmin ja Raigo Tatrik.

Neidude koondises mängivad: Brittany Tool, Kätriin Põld, Anna Gontšarova, Hanna Liisa Hanga, Ragne Rahuoja, Helen Loos, Maren Mõrd, Laura Laas, Emma-Stiina Rohtla, Anni-Ly Abel, Laura Kaur, Lizet Tüvi. Võistkonna peatreener on Peeter Vahtra.