Nõlvakute perekonda läks kaks rannavõrkpalli Eesti meistritiitlit


Nõlvakute perekonda läks kaks rannavõrkpalli Eesti meistritiitlit
Foto: Eesti Võrkpalli Liit

Kuressaares peetud TradeHouse Cup rannavõrkpalli Eesti meistrivõistlustel triumfeerisid naiste seas Kristi Nõlvak ja Mari-Liis Graumann, meeste kuldmedal kuulub Kusti Nõlvakule ja Mart Tiisaarele.

Gerardo’s Toys rannavollepaar Nõlvak/Tiisaar kahepäevase turniiri jooksul ei vääratanud ja võitsid kõik kuus kohtumist seisuga 2:0. Finaalis olid nende vastasteks Dmitri Korotkov/Rauno Tamme, kellele koduse Rannavolle karikasarja neljanda etapi veerandfinaalis 1:2 alla oldi jäädud. Eesti meistrivõistluste finaalis võeti aga kindel revanš ja võideti kohtumine 21:13, 21:15.

Avageimis oli tasavägist heitlust seisuni 7:7, teises 11:11-ni. Seejuures oli tänane meistritiitel nii Nõlvakule kui Tiisaarele täiskasvanute arvestuses alles esimeseks. Pronksmedalid kuuluvad teist aastat järjest Urmas Piigile ja Tanel Uuskülale, kes olid kolmanda koha duellis mõlemas geimis 21:19 paremad Markkus Keelest ja Harri Palmarist.

Nõlvakute perekonda läks täna teinegi meistritiitel, kui Kusti õde Kristi alistas Mari-Liis Graumanniga eelmisel aastal triumfeerinud Heleene Hollase ja Liisa Soometsa 21:19, 21:15. Avageimis oli initsiatiiv pigem tiitlikaitsjatel, ent seisult 16:16 noppisid Nõlvak ja Graumann kaks järjestikust punkti ja pärast seda oli kohtumise kontroll nende käes. Teise geimi alguses mindi näiteks kohe 9:2 juhtima. Nõlvak ja Graumann tulid Eesti meistriteks ka 2015. aastal, lisaks on Kristil aasta varasemast kuldmedal koos Erle Püviga. Graumanni tiitlirida on tunduvalt pikemgi. Esimest korda tuli ta rannavõrkpallis Eesti meistriks 2002. aastal Anna-Liisa Sutiga ning troonil oli ta aastani 2012, vaid 2008. aastal tuli Natalja Bratuhhinaga koos mängides esikohamatšis Kadri Puri ja Polina Bratuhhina paremust tunnistada.

Naiste pronksimatšis alistasid Kadi Mägi ja Liina Kais 21:15, 21:17 Kadri Leiteni ja Kristi Vingi.