Otse poolfinaalist meistrivõistlusi alustanud TTÜ läks geimidega 2:0 ette, kuid lasi võrulannad järele. Otsustav, viies vaatus kuulus siiski selgelt 15:5 Tehnikaülikooli neidudele, teatab volley.ee.

Teises poolfinaalis tegi tänavune Eesti karika- ja Balti Liiga võitja Kohila VK sotid selgeks kolme geimiga, üleolek Tartu Ülikool/Eedeni naiskonnast oli ilmne. Avageimis vaid 10 punkti kogunud tartlannad püsisid teises geimis paremini mängus (21:25), kuid kaotasid kolmanda jällegi mäekõrguse vahega 14:25.

TTÜ naiskonna parimad olid tänases mängus 25 punkti kogunud Erle Püvi (efektiivsus +12) ja 23 silma toonud Dorit Heinastu (+14). Võru naiskonna eest tegi igati korraliku esitluse (16, +11) Eliise Hollas. Võru naiskond suutis TTÜ-d ületada nii blokis (15-7) kui pallingul (ässad 12-11), kuid jäi selgelt alla rünnakuga - TTÜ kogus 42% juures 67 ja Võru 32% juures 36 punkti.

Kohila eest tegi suurepärase partii Nette Peit (19 punkti, kasutegur +14), hästi toetas naiskonda ka kapten Mari-Liis Graumann (11, +8). Kaotajatest sai kahekohalise punktisumma kokku vaid Elis Tenis. Tartu naiskond lasi endale lüüa koguni 13 ässpallingut, neist kuuega sai hakkama Kohila nooruke sidemängija Kertu Laak.

Poolfinaalide korduskohtumised peetakse pühapäeval, 13. aprillil. Tartus algab kohtumine 14:30 ja Võrus 17:00.